Matura 2020 zbliża się wielkimi krokami! Zacznij naukę już teraz.

person-690157_960_720

Wszyscy wiedzą, że trzeba pić dużo wody, dobrze spać i dobrze się odżywiać / ćwiczyć podczas egzaminów maturalnych. Ale dwadzieścia butelek wody, nie zmieni cię we wzorowego ucznia. To w dużej mierze zależy od tego, ile i jaką metodę nauki wykonujesz.

Oto kilka prostych rzeczy, które mogą pomóc w podejściu do egzaminów maturalnych.

1: Wybierz styl odpowiadania na pytania na maturze

Powinno to być dość proste i prawdopodobnie dotyczy już większości uczniów. Jak zamierzasz odpowiedzieć na swoją pracę egzaminacyjną? Chronologicznie, od tyłu, przeskakując z sekcji na sekcję? W przypadku języków takich jak polsk i angielski ważne jest, aby przeczytać rozdziały pisemne przed zrozumieniem, aby dać sobie czas na przemyślenie pomysłów, wykorzystanie poprawnych wyrażeń itp. W przypadku innych przedmiotów będzie to zależeć od tego, które pytanie wygląda najlepiej i może się całkowicie zmienić tego dnia, ale nie zaszkodzi to zaplanować. Sprawi to, że poczujesz się bardziej uporządkowany i sam ten fakt może przynieść korzyści.

Jak można zauważyć, to jest dość ważne. Może zacząć od najlepiej wyglądającego długiego pytania. Jest to ważne, ponieważ okazuje się iż prawie wszystkie egzaminy maturalne są trudne do ukończenia na czas. Długie do trzech godzin ciągłe pisanie może mieć negatywny wpływ na rękę. Warto to rozważyć, jak również zajrzeć na materiały dostępne na sklep.terazmatura.pl , które na pewno w tej kwestii pomogą się porządnie przygotować.

2. Egzaminy ustne

Jest to również oczywiste, graniczące z protekcją. Egzamin ustny z języka polskiego czy angielskiego jest wart wiele uwag w oczach osób przyjmujących na uniwersytety i dlatego warto włożyć w przygotowanie do nich sporo wysiłku (lub przynajmniej najwięcej jak tylko się da). Przestudiowanie tych okropnych wierszy i opowiadań zamiast najłatwiejszych dostępnych treści jest przestępstwem. Mówienie w języku, którego nie potrafisz do końca zrozumieć, jest o wiele trudniejsze niż wiedza którą możesz zwyczajnie wkuć. W ciągu około dwunastu minut możesz zdać egzamin. Skoncentruj się na tym, co i jak mówisz- na pewno dasz radę.

3. Inne wskazówki

Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę na odległość, mapy umysłowe, diagramy czy alternatywną technikę śpiewu, rób to, co ci odpowiada. Warto jednak rozważyć: czy masz rutynowy dzień przygotowania się do egzaminu maturalnego? Butelka wody, zegarek na stole, szczęśliwy talizman, coś innego. Wszystko to może zrównoważyć stres, ponieważ przynajmniej wiesz, jaki masz plan, nawet jeśli nie to, co pojawi się na papierze. To sprawi, że poczujesz się naprawdę zorganizowany.

Daj z siebie wszystko i cyklicznie sprawdzaj, co już zrobiłeś, a co pozostało do zrobienia. Ciesz się tym, co zrobiłeś i zrelaksuj się. Znajdź system, który Ci odpowiada i trzymaj się go. Wykorzystaj wolne dni przed majem pełnym matur w jak największym stopniu i spróbuj jak najlepiej w tym wszystkim wypaść. To wszystko, co naprawdę możesz zrobić, aby spisać się jak najlepiej i naprawdę dać z siebie wszystko!