Masz wolny weekend? Podpowiemy gdzie wyruszyć z Krakowa

globe-trotter-1828079_640

Mieszkańcy Krakowa mają to szczęście, że mieszkają w pięknym i bardzo atrakcyjnym turystycznie mieście. Jednak, kto mieszka w stolicy Małopolski na co dzień, najczęściej zna ją już od podszewki, dlatego też w czasie wolnym decyduje się na wyjazd gdzieś poza miasto. Kierunki podróży mogą być dowolne, a zależą przede wszystkim od tego, jak wiele mamy wolnego czasu. Jeśli mamy do dyspozycji wolny weekend, warto dobrze zaplanować każdy dzień, aby nie tracić czasu na kwestie organizacyjne.

Weekend poza Krakowem można spędzić zarówno w bliskich okolicach miasta, jak i gdzieś nieco dalej. Ciekawym kierunkiem podróży są wszystkie miasta i miasteczka znajdujące się niedaleko w górach. Warto więc wybrać się chociażby do Zakopanego lub do Wisły. Miasta te mają sporo do zaoferowania o każdej porze roku i są wręcz oblegane przez turystów zarówno latem, jak i zimą. Jeśli chcemy zatrzymać się w Wiśle, ciekawą ofertę dla turystów ma hotel Vestina Wisła, a także wiele innych obiektów o bardzo dobrym standardzie.

Weekend w SPA

Dobrym pomysłem na weekend dla osób, które potrzebują relaksu, odprężenia i odstresowania się jest pobyt w SPA. Dwa czy trzy dni w takich warunkach w zupełności wystarczą, aby naładować baterie i przy okazji zadbać o urodę czy kondycję. Hotele SPA o doskonałym standardzie bez problemu znajdziemy praktycznie w każdym regionie kraju. Można więc wybrać się w góry, w piękne rejony Dolnego Śląska, na Mazury, a także nad morze. Planując wyjazd do SPA warto bardzo dokładnie przeglądać oferty poszczególnych obiektów. To ważne szczególnie wtedy, gdy zależy nam na jak najniższych kosztach takiego wypoczynku. Bardzo często hotele SPA organizują ciekawe promocje weekendowe, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić i przy okazji cieszyć się wszystkimi hotelowymi atrakcjami. Wypad do SPA to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób podróżujących w towarzystwie, jak i takich, które są zainteresowane wyjazdem w pojedynkę.

A może weekend na rowerze?

Mieszkańcy Krakowa mają możliwość korzystania z wielu atrakcyjnych tras rowerowych, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno osoby początkujące, jak i zapaleni miłośnicy wędrowania na dwóch kółkach. Weekend na rowerze można zaplanować tak, aby za każdym razem nocować gdzie indziej. Można przy okazji poznać wiele pięknych okolic Krakowa, których na co dzień nie oglądamy, gdy mijamy je samochodem. Weekendowe wypady rowerowe najlepiej jest planować w sezonie letnim, gdy można liczyć na dobrą pogodę. W sezonie jesienno-zimowym lepiej natomiast zdecydować się na bardziej sprawdzone środki transportu, które w razie potrzeby ochronią nas przed deszczem czy wiatrem. Co więcej, weekendy na rowerze można spędzać bardzo często, za każdym razem decydując się na inną trasę. Wokół Krakowa jest tyle ciekawych miejsc do zwiedzania, że na pewno pomysłów na ciekawy, pełen wrażeń kierunek nam nie zabraknie.