Masaże – jak wybrać i co warto o nich wiedzieć?

spa-masaz-w-krakowie

Na masaże Polacy decydują się coraz chętniej. Z jednej strony, jest to idealna metoda na stres czy zmęczenie, z drugiej – wielu osobom pomagają one, chociażby na zmęczone plecy czy kręgosłup, nadwyrężone wielogodzinną pracą przed komputerem. Co warto o nich wiedzieć?

Co daje masaż leczniczy?

Masaż leczniczy będzie idealnym wyborem, jeżeli borykamy się z bólami pleców i kręgosłupa. Występują one u nas coraz częściej, z jednej strony ich powodem może być siedzący tryb pracy i wiele godzin spędzanych przy biurku, jednak dodatkowo mogą go powodować wady postawy, rwa kulszowa, stres, nadwaga, a nawet niewłaściwa postawa podczas pracy lub brak odpowiedniego, ergonomicznego fotela, o co nietrudno podczas pracy zdalnej.

Same masaże lecznicze działają nie tylko przeciwbólowo, ale również rozluźniająco, do tego na pewno jest to moment na odpoczynek i relaks, co będzie miało znaczenie, jeżeli ból spowodowany jest stresem czy przepracowaniem. Pamiętajmy jednak, żeby na masaże lecznicze decydować się tylko wtedy, jeżeli wykonywane są one przez doświadczonych rehabilitantów.

W ramach masaży leczniczego, w swojej klasycznej formie, możemy liczyć na ugniatanie, rozcieranie, wałkowanie oraz oklepywanie. Taki masaż będzie zazwyczaj trwał około 50-60 minut. Jednocześnie, jeżeli taki masaż nie będzie przynosił nam oczekiwanych przez nas efektów, zawsze można zdecydować się na jego inną odmianę, jaką jest masaż segmentarny.

Prezenty na masaż dla dwojga

Masaż jest idealną opcją na prezent, a jeżeli ma to być prezent dla osoby nam bliskiej – nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydowany się na masaż dla dwojga. Jest to sposób na rozluźnienie, który na pewno zbliży nas do siebie i decyduje się na niego coraz więcej osób.

Warto się na niego zdecydować zwłaszcza obecnie, gdy spędzamy z sobą z jednej strony wiele czasu, jednak często to czas wspólnej pracy, w której nie brakuje stresu i emocji. Ograniczona możliwość wychodzenia również sprawia, że właśnie wspólne wyjście na masaż może być czymś, co dostarczy nam jeszcze większej liczby wspaniałych wrażeń.

W takim przypadku kluczowe jest jednak to, by zdecydować się na taki masaż, który odpowiada zarówno jednej, jak i drugiej osobie.

Odmładzający masaż twarzy

Odmładzający masaż twarzy jest czymś, na co również Polacy decydują się coraz częściej. Chociaż masaż najczęściej kojarzy nam się z plecami, kręgosłupem czy stopami, również masaż twarzy jest czymś, na co w wielu przypadkach warto się zdecydować. Jak wskazuje sama nazwa, skupia się on na zupełnie innej części naszego ciała, często jest jednocześnie tańszy, niż masaż klasyczny, jednak często trwa też znacznie krócej, około 10-20 minut.

Odmładzający masaż twarzy może przynieść nam wiele korzyści. Składając się na nie:

– młodszy i zdrowszy wygląda naszej skóry twarzy,

– poprawa krążenia,

– regeneracja naskórka twarzy,

– rozluźnienie mięśni twarzy,

– pozbycie się licznych zanieczyszczeń i toksyn, które mogą składować się w okolicach naszej twarzy.

Aby przystąpić do masażu odmładzającego twarzy, należy pamiętać, że może być on wykonywany jednie na oczyszczonej skórze twarzy. Z tego powodu warto zdecydować się najpierw na odpowiedni jej peeling, który idealnie ją do tego przygotuje. Pamiętajmy również, że podczas jego wykonywanie nie może być na niej nawet minimalnego makijażu.

Co daje oczyszczenie twarzy?

Podstawowy fakt, to oczywiście jej zdrowszy i piękniejszy wygląd. Decydują się na odpowiednie peelingi czy kwasy, pozbędziemy się toksyn oraz starego naskórka, dodatkowo, z naszej twarzy mogą zniknąć też liczne przebarwienia. Jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które mają problemy z zachowaniem pięknej i zdrowej cery. Czasem, aby utrzymać efekt, na zabiegi tego typu trzeba decydować się regularnie, lecz ich efekty mogą być wręcz oszałamiające.

Należy jednak pamiętać, że oczyszczenie twarzy, zwłaszcza za pomocą kwasów, powinno być przeprowadzane w odpowiednich warunkach… pogodowych. Nie można decydować się na nie wtedy, gdy świeci słońce, ponieważ jego działanie może źle działać na tak podrażnioną i odsłoniętą skórę. Nie należy na kwasy decydować się również zimą, co jest popularnym błędem, bowiem wtedy co prawda nie działają na nią wysokie temperatury, ale za to zimny wiatr i chłód już tak. Wynika z tego, że najlepiej zdecydować się na nie albo wiosną, albo jesienią, jednak wtedy, gdy temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka.

Voucher na zabiegi w SPA – pomysł na masaż jako prezent

Jeżeli chcemy przekazać komuś właśnie masaż czy różnorodne zabiegi pielęgnacyjne, warto wybrać wtedy po prostu voucher do SPA. Może on po prostu opiewać na daną kwotę, lub umożliwiać komuś skorzystanie albo z danego zabiegu, albo z kilku z nich. Jest to coraz popularniejszą opcja na prezent, niezależnie od okazji. Jeżeli wiemy, że ktoś regularnie korzysta z danego rodzaju masaży czy zabiegów, możemy zdecydować się na konkretne z nich. Jeżeli jednak nie mamy takiej pewności lub nie wiemy, czego ktoś może oczekiwać, warto wybrać voucher na daną kwotę, dzięki czemu ktoś zupełnie sam wybierze, na co przeznaczy otrzymany voucher.

Jeżeli chcemy wręczyć komuś voucher do SPA w Krakowie, warto sprawdzić ofertę Moonlight SPA, partnera dzisiejszego materiału, który oferuje nam taką właśnie opcję.