Martwi Cię smog w Krakowie? Doradzamy jaki sprzęt kupić aby móc biegać w domu

Exercising on a treadmill

Kolejny sezon grzewczy w większych miastach obfituje w niechlubną konsekwencję ogrzewania, jaką jest trujący smog. Zanieczyszczone powietrze nie stwarza dobrych warunków do uprawiania sportów na zewnątrz, dlatego też coraz większym powodzeniem cieszą się sporty, które można uprawiać w czterech ścianach. Jeśli chcemy ochronić swoje płuca przed skutkami wdychania powietrza ze smogiem, dobrze jest wziąć pod uwagę aktywność fizyczną w domu właśnie.

Jakie sporty warto uprawiać w domu?

Dobra wiadomość jest taka, że osoby chcące zacząć uprawiać sport w domu, mają sporty wybór zarówno w rodzajach aktywności, jak i doboru akcesoriów do domowych ćwiczeń. Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru sportu, jaki chcemy uprawiać, to warto jest nieco poeksperymentować i wypróbować różnego rodzaju sportów, dzięki czemu łatwiej nam będzie określić formę aktywności, która sprawi nam najwięcej przyjemności. Wybierając uprawianie sportu w domu, oprócz samej ochrony przed smogiem zyskujemy możliwość wykonywania rodzaju ćwiczeń dobranego do naszych preferencji, a także możliwość wyboru ich częstotliwości i tempa wykonywania.

Sam wybór ćwiczeń nie ogranicza się do jednego rodzaju ćwiczeń i umożliwia nam wybór min. gotowych zestawów fitness, ćwiczeń skupiających się na określonych częściach ciała, a także ćwiczeń ogólnorozwojowych, wpływających na całe ciało, na przykład bieganie. Chociaż jogging kojarzy nam się z ruchem i dynamiką, które są raczej przeciwieństwem ograniczenia się do wykonywania ćwiczeń w domu. Jednak i na ten problem można znaleźć rozwiązanie.

Akcesoria do domowego joggingu

Chociaż decydujemy się na bieganie w domu, nie możemy zapomnieć o odpowiednim ubiorze. Niezależnie od tego, gdzie wykonujemy ćwiczenia należy zadbać o odpowiedni, zapewniający bezpieczeństwo ubiór, głównie buty, dostosowane odpowiednio do rodzaju aktywności fizycznej. oprócz stroju nie można zapomnieć również o zaopatrzeniu się w bieżnię, która umożliwi nam bieganie w zaciszu własnego domu, z daleka od zanieczyszczonego smogiem powietrza. Na rynku znaleźć można dość sporo różnych modeli bieżni stacjonarnych, przeznaczonych do użytku domowego, z czego część jest wariantem elektrycznym.

Modele, choć wizualnie podobne, nieco się różnią funkcjami, przez co najlepiej jest szukać takiej bieżni, która będzie najlepiej odpowiadała naszym oczekiwaniom i umiejętnościom związanym z uprawianiem joggingu. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki model wybrać, zawsze warto jest zapoznać się z porównywarkami modeli i informacjami ogólnodostępnymi, aby dowiedzieć się jaką bieżnię do domu wybrać?

Jak walczyć z trującym smogiem?

Kraków nie jest jedynym miastem, które walczy ze smogiem, jednak jest to jedno z miast, gdzie wyjątkowo dokuczliwie widać efekty zanieczyszczonego powietrza. Mieszkańcy Krakowa na co dzień stawiają na proste rozwiązania, jak chociażby maski, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie, które zniweluje zanieczyszczenie z powietrza.