Lampy ręcznie robione – pomysł na biznes Joanny Kret z Krakowa.

funky-table-lamps-funky-handmade-table-lamps-for-your-home-full-home-living

Lampy potrafią nadać każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Wielu z nas więc szuka takich, które dopełnią swoim wyglądem aranżację. W sklepach oświetleniowych pod dostatkiem różnego typu lamp, lecz bardzo często ciężko się na coś zdecydować. Dlaczego? Chcąc stworzyć wyjątkowe wnętrze, szukamy czegoś unikatowego, więc szukamy dalej, aż trafimy na te robione ręcznie. Takie niezwykle lampy wykonuje właśnie Joanna Kret z Krakowa, która swoje zamiłowanie do rękodzieła połączyła z dobrze prosperującą pracownicą.

Pedagog z zawodu, artystka z zamiłowania

Joanna z wykształcenia jest pedagogiem. Tuż po ukończeniu studiów zahaczyła się do pracy w jednej z krakowskich szkół, lecz entuzjazm szybko opadł i praca w roli nauczycielki szybko przestała dawać satysfakcję. Bliskie jej sercu za to było rękodzieło. Własnoręcznie tworzyła różnego typu przedmiotu dla siebie, jak również dla swoich bliskich. W końcu pewnego dnia przyjaciółka do niej powiedziała „Twoje wyroby są cudowne! Nie chciałabyś podzielić się swoim talentem z innymi i przy okazji dobrze na tym zarobić?”. Spróbowała i nie pożałowała! Dostawała zamówienia na różnego typu przedmioty, lecz jej konikiem stały się lampy. W końcu miała zajęcie, które dawało jej dużo satysfakcji. Decyzja o rezygnacji z pracy była szybka, a wkrótce założyła własną firmę.

Własnoręczne tworzenie lamp

Z pewnością wiele osób w tej chwili się zastanawia, jak to możliwe, że kobieta jest w stanie własnymi rękoma tworzyć lampy. Gwarantuję, że z takim talentem, jaki ma Joanna i z pomocą dobrych dostawców części elektrycznych kobieta jest w stanie stworzyć piękne lampy. Ciężko bowiem stworzyć coś niepowtarzalnego, bez zamiłowania do rękodzieła i pomysłowości. Trzeba umieć czerpać inspirację z otaczającego nas świata, a następnie przełożyć to na wykonanie lampy. To wcale nie jest takie proste, jak by się mogło wydawać. Poza tym hand made jest czasochłonnych zajęciem. Aby zaoferować klientom jakościowe produkty, trzeba być bardzo dokładnym i precyzyjnym, bo nawet minimalny błąd może sprawić, że cała praca pójdzie na marne. Poza tym

Czy ręcznie robione lampy to dobry pomysł na biznes?

Tak naprawdę każdy pomysł na biznes może być dobry, o ile będziemy wiedzieć, jak nim pokierować. Prowadzenie własnej działalności wymaga wielu poświęceń, zwłaszcza gdy w grę chodzi sprzedaż własnoręcznie robionych przedmiotów. Sam pomysł na biznes to tylko dobry początek, a sukces osiągniemy tylko, gdy będziemy ciężko pracować. Ręczne produkcja lamp z pewnością może przynieść zyski, ale nie jest to zajęcie dla każdego i warto o tym pamiętać. Potrzeba tutaj zarówno pasji do rękodzieła, jak i umiejętności wykorzystywania różnych materiałów do produkcji. Tutaj każdy detal się liczy, więc by stworzyć najwyższej jakości lampę, trzeba być bardzo dokładnym w tym, co się robi. Dlatego przykład Joanny powinien być dla nas przede wszystkim źródłem inspiracji. Każdy z nas, jeśli ma jakieś pasje lub marzenia, powinien dążyć do ich realizacji. Jeśli nie czujemy się spełnieni w pracy, to poszukajmy rozwiązań, które pozwolą nam żyć ze sobą w zgodzie i być szczęśliwym.

Artykuł opracowano wspólnie ze stroną https://www.oswietlenie24h.pl.