Lampa do salonu – jak wybrać?

20220228110952_pexels-photo-3797991.jpeg

Wybór oświetlenia do salonu powinien uwzględniać przede wszystkim funkcjonalność konkretnego rozwiązania. Estetyka jest oczywiście ważna, natomiast prawidłowe doświetlenie przestrzeni musi być priorytetem. 

Lampy wiszące, lampy ścienne — zanim zdecydujesz

dekoracyjne żarówkiLampa wisząca to jedno z najczęściej stosowanych w salonie rozwiązań. Bardzo chętnie stawiamy na lampy dekoracyjne, uwagę wielu z nas zwracają nowoczesne lampy, które podkreślają minimalistyczny charakter aranżacji salonu. W tym ferworze aranżacyjnym zapominamy jednak czasem o tym najważniejszym kryterium, które należy stosować przy wyborze lampy, a więc jej zdolności do właściwego oświetlenia pomieszczenia. Zanim więc sięgniesz po kolejne lampy LED, wybierzesz najbardziej innowacyjny projekt lampy wiszącej, zastanów się, jak korzystacie razem z innymi domownikami z salonu: czy jest to tylko miejsce odpoczynku, czy być może stoi tutaj także biurko do pracy, jak wiele stref jest w tym pomieszczeniu, które potrzebują dodatkowego doświetlenia. To znacznie ułatwi projektowanie oświetlenia i wybór konkretnych lamp.

Lampa do salonu — jak zaaranżować oświetlenie?

W salonie powinno znaleźć się co najmniej jedno, centralne źródło światła, które zapewni maksymalne rozświetlenie przestrzeni. Aquaform Modern Glass to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie lampy designerskie, wybierając lampy ,zwracają jednak przede wszystkim uwagę na ich funkcjonalność. Jest to lampa wisząca, która zapewnia rozsył światła we wszystkich kierunkach. Tego typu lampę wiszącą można więc pewnie wykorzystać jako oświetlenie ogólne w salonie.  Szkło w wersji przeźroczystej, białej mlecznej lub dymionej daje ciekawe i niebanalne wykończenie oprawy, która dalej jest jednak maksymalnie funkcjonalna. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba na tym poprzestać. Do wyboru masz oświetlenie boczne, czy lampy sufitowe typu Aquaform Squares 111×2, które idealnie dopełniają projekt oświetleniowy i zapewniają doświetlenie tych miejsc w przestrzeni, na których ci zależy.

Lampa podłogowa — doceń jej możliwości

Z pewnością warto także zwrócić uwagę na lampę podłogową. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i łatwe do zastosowania. Idealnie sprawdzi się ona zarówno jako rozwiązanie doświetlające np. kącik czytelnika, jak i alternatywa dla górnego światła przy romantycznym seansie z Netflixem. Lampa podłogowa pomaga w wyznaczaniu strefy oświetlenia, pozwala zrezygnować z części górnego światła. Jej dopełnieniem mogę okazać nie także taśmy LED, które świetnie sprawdzają się jako listy przypodłogowe lub sufitowe.