Kupiłeś mieszkanie w Krakowie? Kilka pomysłów na aranżacje

living-room-2155376_640

Mieszkanie w Krakowie to dla wielu osób wymarzone miejsce do życia i codziennego funkcjonowania. Miasto z wielowiekowa tradycją łączy w sobie tradycję i nowoczesność. To tutaj skupia się duży biznes, a jednocześnie kwitnie życie kulturalne. Jeśli udało się Tobie kupić mieszkanie w Krakowie, warto je zaaranżować tak, by było wygodne, funkcjonalne, a jednocześnie urządzone ze smakiem.

Aby dobrze zaaranżować wystrój wnętrza, warto zaplanować je zanim zaczniemy wstawiać meble. Na samym początku warto ustalić, w jakiej stylistyce chcemy mieć urządzone mieszkanie. Najlepiej, aby wszystkie wnętrza w domu współgrały ze sobą pod względem kompozycyjnym. W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć do sieci na portale wnętrzarskie, gdzie można znaleźć sporo porad. Na styldomowy.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i przykładowych aranżacji, dzięki którym łatwiej będzie skomponować własne wnętrze.

Elegancko, stylowo, ale bez przesadzania

Każde wnętrze w nowoczesnym mieszkaniu powinno być tak urządzone, aby łączyło w sobie funkcjonalność i efektowny wygląd. Warto dopasować wystrój do swoich indywidualnych potrzeb, a nie kierować się wyłącznie zdjęciami z katalogów wnętrzarskich. Wiele designerskich mebli świetnie się prezentuje, ale gdy wstawimy je do naszego wnętrza, może się okazać, że będą niefunkcjonalne i mało praktyczne. Poza meblami w wystroju wnętrza duże znaczenie ma kolorystyka, między innymi ścian. Warto postawić na jasne, pastelowe barwy, które doskonale sprawdzają się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Optycznie je powiększają i sprawiają, że wydają się o wiele większe niż są w rzeczywistości. Sporo uwag należy również poświęcić takim wnętrzom, jak kuchnia i łazienka. Muszą być one nie tylko eleganckie, ale też funkcjonalne i praktyczne. Nie zapominajmy, że są to wnętrza, które są mocno narażone na działanie wilgoci i pary wodnej. Zarówno wykończenie ścian, jak i podłóg czy innych elementów powinno być przede wszystkim łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na działanie wilgoci.

Oświetlenie uzupełni wystrój wnętrza

Nieodłącznym elementem każdej aranżacji wnętrza jest światło, zarówno to naturalne, które wpada przez okno, jak i sztuczne. W przypadku światła naturalnego ważna jest aranżacja okna, która powinna być lekka, zwiewna, a jednocześnie dobrze by było, jakby chroniła przed palącym słońcem. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie, trzeba zadbać o główne światło we wnętrzu, a także o oświetlenie boczne, uzupełniające i punktowe. Pamiętajmy, że światło pełni też funkcje dekoracyjne i jeśli będzie umiejętnie dobrane, będzie dodatkowo budowało klimat nastrój we wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne lampy i oprawy LED, które nie tylko stworzą funkcjonalne i efektowne oświetlenie w każdym wnętrzu, ale również będą bardzo energooszczędne, co pozwoli zmniejszyć koszty energii elektrycznej, które przecież z roku na rok rosną.