Gdzie kupić ubezpieczenie OC w Krakowie?

ubezpieczenia-krakow

Wybór biura ubezpieczeń nie jest łatwym zadaniem. Kierowcy powinni zwrócić uwagę na wiele aspektów podczas zakupu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, co pomoże uniknąć im wysokich opłat oraz wyłudzeń ze strony agentów. Gdzie kupić ubezpieczenie OC w Krakowie i jak znaleźć zaufane biuro ubezpieczeń?

Kto musi mieć wykupione ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to polisa, która obowiązuje wszystkich kierowców na terenie Polski. Chroni przed odpowiedzialnością cywilną w trakcie wypadku lub kolizji drogowej spowodowanej z winy osób trzecich. Kierowcy, którzy mają wykupione ubezpieczenie OC, nie muszą ponosić finansowej odpowiedzialności w związku z koniecznością naprawy pojazdu. W efekcie niespodziewanego zdarzenia, które spowoduje uszkodzenie części pojazdu lub uszczerbku na zdrowiu osoba ubezpieczona otrzyma świadczenia pokrywające koszty leczenia oraz naprawy samochodu.

Kierowcy, którzy nie wykupią OC w terminie, muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Wzrost cen mandatów w 2022 roku przyczynił się do tego, że za brak ważnej polisy powyżej 14 dni właściciel pojazdu może otrzymać mandat w wysokości 6020 złotych. Jeszcze więcej kosztuje udział w kolizji lub wypadku drogowym dwóch sprawców nieposiadających ważnego ubezpieczenia OC. W takiej sytuacji kierowcy muszą zapłacić odszkodowanie dla UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w kwocie około 1,4 milionów złotych.

Gdzie kupić ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenie OC samochodu to obowiązek każdego kierowcy, dlatego wiele firm ubezpieczeniowych, które zajmują się sprzedażą ubezpieczeń komunikacyjnych, wykorzystuje nieznajomość rynkowych cen i naciąga na zakup droższej polisy. W celu zakupu ubezpieczenia dopasowanego do wieku i potrzeb kierowcy warto odwiedzić zaufane biuro ubezpieczeń, które specjalizuje się w przygotowywaniu indywidualnych ofert. Jedną z takich placówek jest biuro ubezpieczeń Prominent, które mieści się w Krakowie, przy ulicy Prądnickiej 70. 

Zaletą korzystania z usług doświadczonych specjalistów jest możliwość skomponowania oferty, dopasowanej do budżetu, a także dobór polis dodatkowych m.in. AC, Asisstance oraz NNW.

logo_482

Agenci zajmują się kalkulacją składek na żywo, dzięki czemu kierowcy mogą w rzeczywistym czasie zdecydować się na rodzaj oferty spełniającej ich oczekiwania. Więcej informacji możesz znaleźć na stronie Prominent Kraków: https://www.ocacubezpieczeniakrakow.pl/.

Jak wybrać biuro ubezpieczeń w Krakowie?

Przy wyborze biura ubezpieczeń w Krakowie warto zwrócić uwagę na liczbę lat obecności na rynku oraz doświadczenie pracowników. Agenci, którzy dopasowują ofertę do zmieniających się przepisów oraz potrzeb kierowców znają rynek, dzięki czemu przygotują odpowiednią ofertę. Warto także przeczytać opinie na temat konkretnego towarzystwa i sprawdzić dostępne możliwości zawarcia umowy. Dużym udogodnieniem jest sprzedaż polis OC online, dzięki czemu kierowcy mogą zrealizować cały proces bez wychodzenia z domu.

Przed podpisaniem umowy OC z multiagencją ubezpieczeniową każdy kierowca powinien zapoznać się z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Umowa zawiera regulacje opisujące proces postępowania w przypadku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego oraz możliwość uzyskania świadczeń w czasie uczestnictwa w zdarzeniu drogowym z winy osób trzecich.

Ubezpieczenia komunikacyjne dla firm

Agencje ubezpieczeniowe oferują także pakiety polis OC dla firm, które stanowią korzystną opcję dla przedsiębiorców korzystających z firmowych pojazdów. Z tego rodzaju oferty mogą skorzystać m.in. taksówkarze. Dzięki optymalnie przygotowanemu pakietowi możesz jednorazowo ubezpieczyć całą flotę firmowych pojazdów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.