Duża kuchnia – na co zwrócić uwagę przy projektowaniu

Przechwytywanie

Kuchnia to jedna z pracowitych przestrzeni w domu. Kuchnia jest miejscem, w którym rozmawiasz z rodziną, gościsz przyjaciół i rodzinę i spędzasz z nimi czas. Po poprawieniu organizacji i funkcjonalności kuchni wygląda ona przestronnie i dobrze spełnia swoje zadanie. Posiadanie przestronnej kuchni to błogosławieństwo, ale jeśli nie wykorzystasz tej przestrzeni mądrze – możesz osiągnąć odwrotny skutek.

Jeśli planujesz zainwestować w jakąkolwiek nieruchomość – zdecydowanie powinieneś poszukać w niej przestrzeni kuchennej. Luksusowe domy mają szerszą kuchnię, która może sobie pozwolić na fajne meble kuchenne z dużą ilością szafek i przestrzeni do przechowywania. Jeśli kuchnia w Twoim luksusowym mieszkaniu nie funkcjonuje na optymalnym poziomie, nasze pomysły na dużą kuchnię mogą Ci pomóc.

Oto jak sprawić, by Twoja kuchnia była:

  • funkcjonalna

  • zorganizowana.

1. Układ kuchni

Jeśli przebudowa jest w porządku w odniesieniu do bieżącego układu domu, powinieneś ponownie rozważyć układ kuchni. Typowe układy kuchni są w kształcie litery U, w kształcie litery L, układ równoległy, z pojedynczymi ściankami lub na wyspie. Kuchnia na otwartym planie to nowa atrakcja dla nabywców domów i do takowej najczęściej wykonywane są stylowe kuchnie na wymiar. Takie plany pomagają zintegrować kuchnię z przestrzenią mieszkalną. Należy jednak pamiętać o przepływie i dostępie do innych pomieszczeń w domu.

2. Maksymalizuj pamięć

Możesz maksymalnie wykorzystać miejsce do przechowywania w rogu i nieużywane obszary w kuchni. Nabywcy domów są teraz zainteresowani posiadaniem stylowych i usprawnionych rozwiązań do przechowywania w kuchni. Zastanów się, jak chcesz, aby twoje sztućce i szkło były ułożone w kuchni. Możesz dodać wewnętrzne organizery w szafkach. Jeśli istnieje ograniczenie przestrzeni, możesz mieć wysokie półki i wózki.

3. Dodaj magiczny kącik

Przez magiczny narożnik rozumiemy, że można dodać narożnik z wysuwanymi półkami. Wysuwane półki pomagają uporządkować kuchnię, wykorzystując zmarnowane miejsce. Możesz przechowywać duże garnki i patelnie, inne nieporęczne przedmioty.

4. Umieść wszystko na swoim miejscu

Za pomocą organizerów do szuflad można przechowywać każde urządzenie w kuchni. Kiedy wszystko ma wyznaczone miejsce, wygodniej jest umieścić to z powrotem na swoim miejscu. Na przykład możesz zrobić stojaki na przyprawy. Wbudowane stojaki na przyprawy mogą dodać stylowy, kompaktowy dodatek do przestrzeni do przechowywania.

5. Organizuj śmieci

Najlepszym sposobem rozwiązania problemów związanych z odpadami jest oddzielna szuflada na śmieci. Kompostowanie i recykling to właściwy sposób. Możesz dodać wiele małych pojemników i zarządzać śmieciami w sposób przyjazny dla środowiska.

6. Skoncentruj się na oświetleniu

Kiedy gotujesz w kuchni, potrzebujesz odpowiedniego światła. Dopuszczenie naturalnego światła w kuchni jest dobrym pomysłem, ale możesz dodać dodatkowe światła poprzez światła pod szafką. Te światła pomogą Ci znaleźć to, czego szukasz. Więc kiedy obudzisz się na przekąski o północy, te światła pomogą ci je znaleźć. Taśmy LED to doskonały sposób na oświetlenie wnętrz szafek i szuflad.