Kredyty na start dla młodego biznesu – co oferują placówki w Krakowie?

000cdfac-800

Kraków, jakie duże miasto daje wiele możliwości dla rozwoju biznesu. W stolicy Małopolski powstają zarówno przedsiębiorstwa, jak i niewielkie firmy. Młody biznes może liczyć nie tylko na szybki rozwój, ale również na różne formy kredytowania i finansowania na starcie działalności.

Wiele osób ma świetny pomysł na biznes, dobrze stworzony biznesplan oraz strategie marketingową, a jedyne co im brakuje do wystartowania, to odpowiednia ilość gotówki. Mało kto dysponuje tak dużymi oszczędnościami, aby móc bez obaw włożyć je w rozwój swojej firmy. Wtedy dobrą opcją mogą być kredyty, pożyczki i dotacje dla młodego biznesu.

Pomoc fundacji i instytucji

W Krakowie działa sporo różnego rodzaju fundacji oraz instytucji, w których można ubiegać się o wsparcie dla nowo zakładanego biznesu. Szczególnie popularne start-upy mogą liczyć na ciekawe dotacje. Są to pieniądze, których nie trzeba oddawać, jeśli spełni się wszystkie wymagane warunki. Niestety, nie zawsze uzyskanie dotacji jest możliwe i młody przedsiębiorca musi sięgnąć po ofertę kredytową czy pożyczkową. Choć comiesięczna spłata raty jest obciążeniem dla firmowego budżetu, czasem nie ma innej możliwości, by wystartować z własną działalnością.

W banku o kredyt nie jest łatwo

W poszukiwaniu finansowania dla nowej firmy warto wybrać się do którejś z krakowskich placówek bankowych. Oferta banków dla firm jest dosyć mocno rozbudowana, dzięki czemu coś dla siebie znajdą zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i młodzi biznesmeni, którzy dopiero startują z działalnością. Uzyskanie kredytu na start nie jest jednak łatwe, gdyż trzeba dostarczyć bankowi wiele dokumentów. Przede wszystkim, konieczny jest dobry biznesplan, informujący o wszystkich aspektach planowanej działalności.

Bank musi bowiem przeanalizować, czy warto udzielić kredytu firmie, która jeszcze nie może pochwalić się zyskami czy jakimikolwiek obrotami. Często kredyty na start są udzielane z zabezpieczeniem, wymagane jest więc posiadanie na przykład nieruchomości, pod którą można wziąć kredyt. Trzeba również pamiętać, że w ostatnim czasie polityka kredytowa banków jest bardzo restrykcyjna i wiele osób ubiegających się o kredyt musi liczyć się z odmowną decyzją kredytową i negatywnym rozpatrzeniem wniosku.

Warto poszukać pożyczki w firmach pozabankowych

Osoby, które szukają gotówki na rozwój firmy, a bank im odmówił, mogą liczyć na finansowanie ze strony firm pozabankowych. Parabanki udzielają dziś nie tylko popularnych krótkoterminowych chwilówek, ale również długoterminowych pożyczek, których spłatę można rozłożyć nawet na kilkadziesiąt rat.

To dobre rozwiązanie, dzięki któremu można spokojnie spłacać raty bez większego jednorazowego obciążenia dla budżetu. Ciekawe pożyczki pozabankowe można znaleźć na stronie https://chwilowkidlaciebie.pl/chwilowki-od-18-lat/. Porównywarka różnych ofert umożliwia zapoznanie się w jednym miejscu z wieloma ofertami pożyczek, porównanie podstawowych parametrów i podjęcie właściwej decyzji pożyczkowej.