Lampy ledw Krakowie – oszczędność i wygoda w jednym

led-2953657_640

Współcześnie mało które gospodarstwo domowe decyduje się na wykorzystanie w swoim mieszkaniu tradycyjnych żarówek. Pobierają one znacznie więcej prądu, dostępne są również w mniejszej ilości wariantów. I choć czasem są wykorzystywane w industrialnych wnętrzach jako żarówki z wieloma żarnikami, to ostatecznie wyparte zostają przez oświetlenie led. Ma ono dłuższą żywotność, bogatą paletę barw i możliwości dodatkowe, takie jakie ściemniacz led. Pasuje do każdego typu pomieszczenia i bardzo rzadko się przepala. Jego zaletą jest także to, że się nie nagrzewa. W jaki sposób wykorzystać oświetlenie led w swoim mieszkaniu?

Przede wszystkim zadbaj o podstawowe źródło światła. W zależności od pomieszczenia może być ono umieszczone w jego centralnym punkcie lub na bocznej ścianie. Następnie zastanów się nad dodatkowymi oświetlonymi miejscami. Mogą to być lepiej oświetlone ściany, obrazy czy nawet kąciki z kwiatami. Dodatkowe lampy pozwalają stworzyć unikalny klimat dla każdego, nawet najmniejszego mieszkania.

Dodatkowo w ramach aranżacji oświetleniowej swojego mieszkania wykorzystać możesz oprawy led (W Krakowie polecamy LED LABS). Wykonane z metalu, drewna czy tworzywa sztucznego nie tylko ochronią żarówkę ale też skierują światło w odpowiednie miejsce i dopasują się do stylu wnętrza. Możesz je umieścić na ścianie oraz na suficie. Są oryginalne i cechują się długą żywotnością. Ponadto są funkcjonalne i niezwykle wygodne.

Oprócz opraw pomyśl również nad ściemniaczem światła. Pozwoli Ci on na ograniczenie ilość lamp w pomieszczeniu. Dzięki niemu będziesz mógł kontrolować intensywność światła w zależności od Twoich upodobań. To rozwiązanie ekonomiczne, które możemy modyfikować, dostosowując oświetlenie do pogody czy pory dnia. Ponadto może być sterowane za pomocą przełącznika oraz przy pomocy pilota. Współczesne rozwiązania zapewniają nie tylko zmianę intensywności światła, ale także zmianę barwową dla poszczególnych żarówek. Sprawdza się to np. w sypialni, kiedy wieczorem potrzebujemy barwy, która wzmocni nasz relaks i wypoczynek po całym dniu.

Żarówki led pasują do każdego rodzaju pomieszczenia. Wykorzystać można także panele ledowe oraz listwy led, które doskonale uzupełnią aranżację naszego wnętrza. Powieszone w łazience na lustrze pozwolą na perfekcyjne golenie czy nakładanie makijażu, a zawieszone pod szafkami w kuchni przyczynią się do efektywniejszego wykonywania kuchennych czynności. Mogą także kierować uwagę na określone miejsca w pomieszczeniu. Są praktyczne i wyjątkowo wytrzymałe na wibracje oraz zmiany temperatur.