Praca w Krakowie: ogłoszenia na GoWork.pl

library-2414380_640

Znalezienie pracy w Krakowie nie wydaje się z pozoru trudnym wyzwaniem. To duże miasto, które ma mocno rozbudowany rynek pracy i z pewnością jest w stanie zaoferować wiele możliwości. Rzadko jednak zdarza się, że praca czeka na chętnych – najczęściej trzeba wykazać się aktywnością i pokonać wielu innych chętnych w procesie rekrutacji. Bez względu na to, czy interesuje nas praca w Krakowie z zakwaterowaniem czy zatrudnienie dorywcze, warto mieć dobrze przygotowane CV i regularnie przeglądać ogłoszenia branżowe.

Rynek pracy w Krakowie

Jeśli chodzi o rynek pracy w Krakowie, osoby poszukujące zatrudnienia raczej nie mają na co narzekać. Praca w Krakowie to wiele możliwości zarówno dla specjalistów z kwalifikacjami i doświadczeniem, jak i dla osób, które szukają pierwszego w życiu zatrudnienia lub pracy dorywczej. W Krakowie działa wiele międzynarodowych czy ogólnopolskich firm, instytucji i organizacji, które regularnie poszukują nowych pracowników. Nie brakuje też pracodawców, którzy chcą zatrudniać sezonowo lub szukają osób pracujących dorywczo. Taka opcja świetnie sprawdza się w przypadku studentów, których w Krakowie zdecydowanie nie brakuje.

W jakiej branży najłatwiej znaleźć pracę?

W Krakowie, podobnie jak w całej Polsce, najłatwiej jest znaleźć pracę w branżach, które nie wymagają wysokiego wykształcenie – w handlu, produkcji czy gastronomii. Tam najczęściej potrzebne jest doświadczenie, czasem jednak wystarczą tylko chęci do pracy i dyspozycyjność. Szukając pracy w Krakowie na produkcji lub też pracy w krakowskiej gastronomii, musimy liczyć się z mniej dogodnymi godzinami pracy: najczęściej wieczorami lub w weekendy. Z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia również, wykonując pracę polegającą na sprzątaniu, ponieważ prace porządkowe są prowadzone przeważnie po zakończeniu ostatniej zmiany. Dla części osób jednak takie godziny pracy są korzyścią, a nie problemem. W dużych miastach coraz więcej powstaje firm sprzątających, które szukają doświadczonych pracowników. Można też w tej branży szukać zatrudnienia na własną rękę. Możliwości jest całkiem sporo: nawet dla osób, które nie mają doświadczenia czy kwalifikacji. Najważniejsze to nie ustawać w poszukiwaniach i wierzyć w to, że praca prędzej czy później się znajdzie. Niektóre osoby znajdują zatrudnienie z dnia na dzień, inne natomiast muszą spędzić na poszukiwaniach kilka tygodni lub miesięcy.

Oferty i opinie o pracodawcach na GoWork.pl

Gdy będziemy już zdecydowani na podjęcie nowej pracy, możemy skierować się do urzędów pracy, przeglądać lokalną prasę oraz szukać ogłoszeń o pracy w internecie. Ta ostatnia opcja jest obecnie najbardziej popularną metodą wśród osób młodych oraz w średnim wieku. Dla zainteresowanych podajemy link do popularnego portalu ogłoszeniowego GoWork: Oferty pracy – Kraków. To właśnie tutaj znajdziemy codziennie świeże, aktualne ogłoszenia o pracy w Krakowie w wielu branżach, które mogą zainteresować przyszłych pracowników. Co więcej, w portalu możemy również przejrzeć opinie o konkretnych pracodawcach. Pozwoli nam to uniknąć tracenia czasu na aplikowanie do tych firm, które mają złą sławę i negatywną opinię wśród dotychczasowych pracowników.