Kraków stawia na LED! Dowiedz się dlaczego akurat to oświetlenie i gdzie można znaleźć najlepszy wybór.

d84f27ed490b58ed6ad5ab3a58f5e569

Jeśli chodzi o wybór najlepszego rozwiązania oświetleniowego dla Twojego domu, możesz poczuć się trochę zagubiony, gdy chodzi o ustalenie, czy tradycyjne czy energooszczędne opcje oświetlenia będą najlepiej odpowiadały twoim potrzebom. O ile oświetlenie LED zwykle kosztuje więcej niż tradycyjne, sam koszt nie powinien decydować o podejmowaniu decyzji dotyczących oświetlenia. Oto kilka najważniejszych zalet używania oświetlenia LED w domu w porównaniu z tradycyjnymi metodami, które przekonały większość Krakowian do wybrania właśnie takiej iluminacji.

Oświetlenie LED działa dłużej niż tradycyjne oświetlenie

W przypadku tradycyjnych żarówek, żarówka może wymagać znacznie częstszej wymiany niż w przypadku energooszczędnej żarówki LED. Tradycyjne żarówki zawierają włókna, które mogą niespodziewanie ulec uszkodzeniu. Żarówka LED jest rodzajem oświetlenia półprzewodnikowego, które ma trwać co najmniej 50 000 godzin w zależności od producenta. Oznacza to, że można pozostawić włączoną oprawę oświetleniową LED 24 godziny na dobę przez co najmniej pięć lat, zanim żarówka osiągnie koniec swojej żywotności. Dłuższy czas użytkowania oznacza, że będziesz musiał rzadziej wymieniać żarówkę, eliminując dodatkowe koszty związane z zakupem żarówek.

Oświetlenie LED generuje mniej ciepła

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod oświetleniowych, a nawet energooszczędnych żarówek CFL, diody LED generują znacznie mniej ciepła. Tradycyjne żarówki zwykle zużywają do 90 procent energii, którą zużywają jako ciepło, a nawet wydajne energetycznie świetlówki kompaktowe tracą 80 procent energii w postaci ciepła. Niezależnie od tego, jak długo dioda LED pozostanie włączona – będzie nadal chłodna w dotyku.

Oświetlenie LED jest najbardziej trwałe

Jedną z głównych wad tradycyjnego oświetlenia jest ich delikatna obudowa, która sprawia, że żarówki te są podatne na pękanie. Wyposażone w żarnik, który może zawieść w nieoczekiwanym momencie oraz szklaną obudowę, która może pęknąć z nadmiaru wibracji -nie są tak trwałym rozwiązaniem jak diody LED wykonane z wytrzymałej obudowy, która pozwala im wytrzymać większość wibracji, uderzeń i wstrząsów. Pozwala to na zainstalowanie ich w różnorodnych lokalizacjach i czyni je szczególnie przydatnymi w sytuacjach oświetlenia zewnętrznego, w których tradycyjne oświetlenie może zostać uszkodzone.

Oświetlenie LED zużywa mniej energii niż tradycyjne metody

W świadomym energetycznie społeczeństwie Krakowa szczególną uwagę zwraca się na fakt, iż żarówki LED znacznie ułatwiają oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną. W przeciwieństwie do tradycyjnych opcji oświetlenia, które marnują większość energii zużywanej na wytwarzanie ciepła, diody LED zużywają 80 procent energii, którą pobierają, generując światło, a jedynie 20 procent tej energii marnowanej przy wytwarzaniu ciepła. Oznacza to, że te energooszczędne opcje oświetlenia LED zużywają znacznie mniej energii, co powoduje zmniejszenie całkowitego kosztu rachunku za energię elektryczną przy wymianie każdej żarówki.

Chcesz jeszcze więcej oszczędności? Choć w krakowskich sklepach nie brakuje wyboru – jeszcze większy znajdziesz tutaj: www.strefalamp.pl. Znajdziesz tam również bardzo atrakcyjne ceny.