Kraków stawia na backup danych – jaki, gdzie, dlaczego?

data-key-571156_960_720

Jeśli chodzi o ważne informacje, istotne jest, aby krakowskie firmy upewniły się, że ich dane są chronione i odtworzone w razie nagłej potrzeby. Niestety tylko około 50% małych i średnich firm w naszym mieście jest przekonanych, że ich kopie zapasowe są poprawnie zapisywane. Wiele razy czują się tak, jakby brakowało im wiedzy technicznej lub sprzętu do prawidłowego tworzenia kopii zapasowych ważnych danych.

Niestety, katastrofa nie czeka na nikogo i może uderzyć w dowolnym momencie i w dowolnej formie. Nawet coś tak nieszkodliwego, jak przypadkowe upuszczenie ważnego dysku twardego, może rzucić cień na biznes. Bez względu na rodzaj katastrofy, która może przydarzyć się firmie, ty jako firma możesz ją bardzo dogłębnie doświadczyć. Tam właśnie wkracza tworzenie kopii zapasowych danych przez zacne firmy takie jak Vernity.

Oto kilka wspaniałych korzyści, jak robione w ten sposob kopie zapasowe danych mogą pomóc Twojej firmie!

Większa niezawodność – Być może największą zaletą regularnego zdalnego tworzenia kopii zapasowych danych jest ich duża niezawodność. Zdalna kopia zapasowa może być zautomatyzowana i aktualizowana codziennie lub możesz nawet utworzyć kopię zapasową danych o ustalonym czasie. Dodatkowo, ponieważ odbywa się to za pośrednictwem Internetu, zawsze będziesz w stanie szybko odzyskać potrzebne pliki.

Łatwa konfiguracja – tworzenie kopii zapasowych danych może wydawać się trudnym zadaniem, ale gdy robisz to zdalnie, jest to tak proste, jak kilka kliknięć! Wystarczy, że specjalista IT skonfiguruje system i harmonogram lub automatyzację, a Ty możesz spokojnie spać, wiedząc, że twoje dane są chronione, tworzy się ich kopie zapasowe i są aktualne.

Zredukowane obciążenie – ręczne tworzenie kopii zapasowych plików może być bardzo czasochłonne i zawsze wymaga co najmniej jednej osoby do wykonania pracy. Ponieważ zdalne tworzenie kopii zapasowych danych obejmuje automatyzację, nie musisz martwić się o czas potrzebny do utworzenia kopii zapasowej na CD lub dysku USB, a będziesz zawsze wiedzieć, gdzie znajdują się kopie zapasowe. Pomoże to zaoszczędzić sporo czasu i frustracji.

Większe bezpieczeństwo – Jeśli korzystasz z kopii zapasowych na odległość, przechowujesz swoje dane w bezpiecznym miejscu, dzięki czemu jest fizycznie bezpieczny. Zwykle odbywa się to za pomocą zaawansowanych narzędzi szyfrujących, które są używane zarówno na poziomie sprzętu, jak i oprogramowania. Nigdy nie będziesz musiał martwić się o to, że inni zlokalizują Twoje dane i narażą je na szwank dzięki zdalnemu backupowi danych.

Oszczędność pieniędzy – pomyśl o całym sprzęcie, którego potrzebujesz, ręcznie wykonując kopię zapasową danych. Będziesz potrzebował wielu fizycznych rozwiązań do przechowywania danych na komputerach, a jeśli masz dużo komputerów z dużą ilością danych, może to być kosztowne i uciążliwe rozwiązanie. Jeśli Twoja firma działa w branży, w której kopie zapasowe są obowiązkowe, zdalne tworzenie kopii zapasowych będzie opłacalnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia kopii zapasowych poza siedzibą firmy i opcji odzyskiwania po awarii dla Twojej firmy, skontaktuj się ze specjalistami z Vernity.