Kraków – przed chłodem schroń się w muzeach

Krakow - Wawel castle at day

Nadchodzi idealny czas na zgłębianie historii miejsc, do których podróżujesz. O ile wakacyjne wyjazdy mają zazwyczaj charakter typowo rozrywkowy, jesienią, gdy temperatura uniemożliwia wyjście w plener, przyjemniej jest poświęcić wolne chwile na spacer po muzeach. A ciężko znaleźć miasto o bardziej historycznej atmosferze niż Kraków. Noclegi o tej porze roku trafiają się w bardzo okazyjnych cenach. Nic, tylko zwiedzać!

Wyobraź sobie, że na ulicy cichosza, a Ty spacerujesz po krakowskich Plantach w otoczeniu wielobarwnych drzew… A gdy zapada zmierzch i robi się chłodno, uciekasz do pobliskiej kawiarni, galerii lub muzeum, pozwalasz sobie na spokojny odpoczynek i chwilę refleksji. Tak spędzony jesienny urlop jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że zarezerwujesz tanie noclegi. Kraków kusi niepowtarzalnym klimatem. Sieć apartamentów Sun & Snow przedstawia propozycje fascynujących miejsc dostępnych do zwiedzania o chłodnej porze roku.

Zejdź pod ziemię i odkryj Kraków sprzed wieków

Jedną z najbardziej fascynujących atrakcji Krakowa ostatnich lat jest otwarty do zwiedzania dla turystów podziemny szlak Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Trasa o nazwie „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” wiedzie przez podziemia znajdujące się pod płytą Rynku Głównego. Zwiedzający mogą poznać szczegóły życia codziennego w średniowiecznym Krakowie dzięki przedmiotom odkrytym w trakcie wykopalisk. Wśród eksponatów znajdują się również pozostałości osady średniowiecznej i fragmenty zabudowań pamiętające czasy pierwszych królów. Ponadto w ekspozycji zastosowano nowoczesne technologie, takie jak hologramy, trójwymiarowe wizualizacje, projekcje laserowe, które skutecznie angażują wszystkich zainteresowanych.

Znajdź w Krakowie Wawel zaginiony

W okolicach pałacu królewskiego, w przyziemiu budynku znajdującego się na dziedzińcu, w 1975 r. umieszczono stałą wystawę ukazującą, jak zmieniał się Wawel. Ekspozycja obejmuje m.in. pozostałości zamku gotyckiego, fragmenty renesansowej kuchni królewskiej oraz elementy rzeźbiarskich dekoracji budynków. Liczne plansze i modele, a także wirtualne rekonstrukcje komputerowe pozwalają zobaczyć, jak zmieniał się wygląd wzgórza Wawelskiego – ukształtowanie terenu, bryła zamku – na przestrzeni wieków.

Sprawdź tanie noclegi – Kraków, okolice rynku!

Kraków w czasach okupacji – historia fabryki Schindlera

Znane z filmu Stevena Spielberga dzieje fabrykanta, który ocalił tysiące krakowskich Żydów, możesz zgłębić jeszcze dokładniej. W budynku dawnej Fabryki Emalii Oskara Schindlera znajduje się wystawa przybliżająca wielowiekową relację polsko-żydowską, gwałtownie przerwaną przez niemiecką okupację. Poznaj historię przedwojennego, wielokulturowego Krakowa, poczuj, jak wyglądało życie codzienne w okupowanym mieście i zobacz świadectwo wdzięczności, jaką po wojnie okazali ocaleni pracownicy fabryki swojemu wybawcy.

Jeśli zaciekawiły Cię te atrakcje, wybierz zaproponowane przez sieć apartamentów Sun & Snow tanie noclegi. Kraków jesienią uwodzi, nawet gdy na Brackiej pada deszcz!