Kraków: poszukiwanie idealnego materaca ortopedycznego

valde krako

Chcesz wiedzieć jak wybrać materac ortopedyczny dla siebie i gdzie w Krakowie możesz w ogóle go znaleźć? Aby wybrać odpowiedni produkt wśród morza propozycji – jest to dość trudne zadanie.

Jaki materac ortopedyczny jest najlepszy?

Po pierwsze, wybór odbywa się na podstawie miejsca przeznaczenia produktu i jego cech charakterystycznych oraz w przypadku poważnych problemów zdrowotnych, należy wziąć pod uwagę opinię lekarza prowadzącego. Po drugie, należy wybrać materac spośród wielu marek i nazw firm. W każdym razie należy stosować zasadę, że zdrowie nie można przywrócić i dlatego warto wybrać naprawdę dobry materac.

Wysokiej jakości materac ortopedyczny

To ten mający konstrukcję, która pozwala utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji pionowej przez cały okres odpoczynku na łóżku, tj. aby stworzyć tak zwany efekt prostego grzbietu. Ta pozycja snu jest bardzo ważna w obecności wielu chorób związanych ze zmianami kręgosłupa, klatki piersiowej, kończyn, stawów, w szczególności:

  • choroby zwyrodnieniowej dysku,
  • skoliozy.

Samoprzylepny materac do łóżka nie jest lekarstwem, ale ma dobry efekt prewencyjny – eliminacja bólu wpływa na nieudany obrót ciała podczas snu i optymalny rozkład obciążenia podczas długotrwałego leżenia. Efekt terapeutyczny zapewni raczej spokojny sen, który jest zapewniany za pomocą tego produktu.

Materace ortopedyczne dzielą się na 2 podstawowe typy – jednym z nich jest sprężynowy. Opcja sprężynowa ma jednostkę sprężystą i warstwy oddzielające ciało ludzkie od sprężyn. Zgodnie z zasadą materace sprężynowe są podzielone na różne typy – jeden z nich to konstrukcja sprężynowa (Bonnel), któa ma za sobą długą historię, jest nadal stosowana w niektórych produktach. Główna esencja – wszystkie sprężyny są ze sobą sztywno połączone, a każde dotknięcie co najmniej jednej z nich powoduje ściśnięcie jednej i drugiej sprężyny.

Niezależny system sprężynowy to bardziej nowoczesny projekt, w którym element sprężysty umieszczony jest indywidualnie. Między sprężynami nie ma twardych elementów i działają one pojedynczo. W tym systemie materac w różnych punktach naciska na różne sposoby, umożliwiając w szczególności podtrzymanie problematycznej części ciała, w szczególności odcinka lędźwiowego. Ważna zaleta – gdy materac jest używany przez 2 osoby, ruch jednej nie wpływa na komfort drugiej.

Materace z niezależnymi elementami różnią się rozmiarem i liczbą sprężyn, co daje możliwość optymalnego rozłożenia ładunku. Obecnie niezależne wzornictwo sprężynowe stało się najbardziej popularne pomimo ich stosunkowo wysokich kosztów.

Materac ortopedyczny – gdzie go szukać w Krakowie?

Sypialnioland.pl – Materace i Łóżka Kraków, Zakopiańska 58 a, 30-418 Kraków
SypialniaPlus Materace i Łóżka Kraków – Adres: Stawowa 10, 31-346 Kraków
Selene Materace – Adres: ul. Josepha Conrada 79, (Rondo Ofiar Katynia), 31-357 Kraków

Jeśli jednak doceniasz wygodę zakupów internetowych – warto zamówić materac ze sprawdzonego sklepu online, jak na przykład Valde. Ucieszy Cię szeroki wybór i dobre ceny, jakie tam znajdziesz.