Kraków oszczędza! Przydatna wiedza dla osób rozważających konta oszczędnościowe.

achievement-18134_960_720

Jeśli nie przeprowadzisz badań przed otwarciem konta oszczędnościowego, możesz zyskać niższe oprocentowanie lub zapłacić więcej za niektóre usługi. Aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy i zminimalizować straty, tutaj wymieniamy rzeczy, które powinieneś rozważyć przed wyborem konta. Jedną ze stron, na które powinieneś zajrzeć przed wyborem na pewno jest ranking kont oszczędnościowych.

Stopy procentowe

Chociaż konto oszczędnościowe oferuje niskie stopy procentowe w porównaniu z innymi sposobami inwestowania, musisz jednak mieć trochę gotówki., aby uzyskać dostępność, i nie mieć problemu z wyborem tego, który oferuje najwyższą stawkę. W końcu banki zaczęły oferować zmienne stopy procentowe. Obecnie niektóre z nich dają zwrot w wysokości 7% rocznie!

Minimalne saldo

Wybierz konto oszczędnościowe, które wymaga umieszczenia na nim niskiego lub zerowego minimalnego miesięcznego / kwartalnego średniego salda. Wynika to z faktu, że w przypadku niezgodności będziesz musiał zapłacić karę, która może wynosić nawet 350 złotych miesięcznie. Chociaż niektóre banki wymagają minimalnego średniego miesięcznego salda w wysokości 10 000 na rachunek oszczędnościowy – jeśli nie możesz sobie pozwolić na takie oszczędności, musisz ich zdecydowanie unikać.

Bankowość internetowa

Wybierz konto oszczędnościowe w banku, który oferuje usługi bankowości internetowej i mobilnej, ponieważ możesz przeprowadzać transakcje w zaciszu własnego domu i biura. Jest to szczególnie ważne, ponieważ większość banków obciąża Cię teraz za określone transakcje fizyczne w oddziale banku, a są one bezpłatne, jeśli przeprowadzasz je online lub przez telefon.

Opłaty transakcyjne

Przed wybraniem konta oszczędnościowego koniecznie przeczytaj drobny druk, ponieważ większość banków pobiera teraz dodatkowe opłaty za transakcje lub usługi, za które nie płaciłeś wcześniej i które mogą nawet nie zaoferować Ci tego, czego de facto oczekiwałeś. Na przykład, czy wiesz, że Twój bank pobiera opłatę 100 złotych za wydanie duplikatu książeczki oszczędnościowej i 25 złotych za regenerację numeru PIN karty debetowej? Nie dowiesz się tego, jeśli sam się tym nie zainteresujesz!

Tak więc, zanim zdecydujesz się na konto oszczędnościowe, pamiętaj, aby przejrzeć różne związane z nim opłaty, aby zminimalizować koszty operacyjne.

Oferty kart debetowych

Ponieważ większość banków chce pozyskać nowych klientów, lukratywne systemy kart debetowych mogą być wyróżnikiem przy wyborze konta oszczędnościowego. Rozważ konto bankowe, które oferuje lepszą ofertę kart debetowych.

Banki jakie możesz spotkać w Krakowie oferują usługi o wartości dodanej i rabaty w restauracjach, zerową dopłatę do pomp paliwowych i zachęty dla klientów, takie jak zwrot gotówki i punkty premiowe za wybrane zakupy. Należy jednak pamiętać, że niektóre banki pobierają również roczną opłatę za użycie plastikowej karty.

Na przykład, jeden taki bank pobiera 99 zł rocznie za korzystanie z karty debetowej. Dla pożyczkobiorców jednak oferuje lepszą opcję pożyczki w stosunku do kart debetowych, a posiadacze kart debetowych powinni o tym wiedzieć i umieć z tego skorzystać.