Kraków – miasto dla kolekcjonerów wrażeń

kosciuszki

W Krakowie natomiast bez dwóch zdań można kolekcjonować wiele wrażeń z różnych dziedzin. Można zobaczyć przepiękne zabytki, zjeść w świetnych restauracjach, jak i zabawić się w najlepszych klubach. Dawna stolica Polski świetnie sprawdza się zarówno na weekendowe wypadu, jak i na dłuższe pobyty. Wystarczy tylko najpierw prześledzić miejsca, które godne są zobaczenia. Pomagają w tym strony je promujące.

Dla miłośników historii Krakowa

W Krakowie na każdym kroku można natknąć się na historyczne miejsca i obiekty. Największe ich skupiska zgromadzone są w Muzeum Historycznym, które w Krakowie ma kilka oddziałów. Ze wstępnymi informacjami na ich temat można zapoznać się TUTAJ. Odwiedzając poszczególne oddziały, można poznać historię z różnej perspektywy. Pozwoli to na poszerzenie wiedzy historycznej, jak i jej wzbogacenie. W Krakowie można zwiedzać muzea zarówno z tematyką średniowieczną, jak i współczesną. Jednym z najstarszych obiektów jest Muzeum Miasta Krakowa założone w 1899 zł. Można poznać tam całą historię grodu Kraka. W każdym z czternastu oddziałów można odnaleźć inny fragment historii Krakowa, ale równie ciekawy. Poznamy dzieje polityczne, gospodarcze, kulturę materialną i zwyczaje mieszkańców Krakowa. Warto te informacje chłonąć, jeżeli interesuje nas to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

Dla koneserów muzyki

Prawdziwą gratką dla miłośników muzyki klasycznej będzie wizyta w krakowskiej Filharmonii, która zapewni niesamowite doznania dźwiękowe. Jej artyści koncertują na całym świecie m.in. w Iranie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Wskazuje to na niezwykłą klasę, jaką ta Filharmonia posiada. Na tej stronie  poznasz historię tego niezwykłego obiektu. Zapoznasz się zarówno z historią samego budynku, jak i z tym co się w nim działo. Prawdziwą przyjemnością będzie udanie się na jeden z koncertów. Praktycznie każdego dnia odbywają się nowe recitale, podczas których można zapoznać się z różnymi odłamami muzyki klasycznej. Zarówno tymi tradycyjnymi, jak i w nowych aranżacjach. Będąc w Krakowie, na pewno warto wybrać się do Filharmonii.

Współczesność w narodowym wydaniu

Muzeum Narodowe, z którym możemy zapoznać się na tej stronie pozwoli przybliżyć każdemu miłośnikowi sztuki i historii twórczość największych artystów. Krakowski oddział jest najstarszym w Polsce. Posiada kilka budynków, w których prezentowana jest twórczość m.in. Tadeusza Kantora, Andrzeja Wróblewskiego czy Jerze Beresia. Warto te wszystkie oddziały odwiedzić i poznać ich twórczość przedstawioną w niezwykły sposób. Na pewno taką wizytę zapamięta się niedługo, ponieważ wszystkie obrazy czy rzeźby prezentowane są w niezwykle przemyślany sposób. Warto zapoznać się z twórczością największych Polaków.

Więcej kolekcjonerskich pozycji na stronie http://www.kolekcjonerpolski.pl