Te miejsca warto odwiedzić – Konya

krakow-atrakcje.pl - Te miejsca warto odwiedzić - Konya

Wypoczynek w Turcji, to nie tylko opalanie się na słonecznych plażach i kąpiele w ciepłym morzu. Turcja ma znacznie więcej do zaoferowania, swoim gościom. Są tutaj takie miejsca, które koniecznie należy odwiedzić. Które naprawdę warto zobaczyć. Jednym z takich miejsc jest Konya. Być może do tej pory o niej nie słyszeliście, ale Konya w Turcji jest bardzo znana. To dla mieszkańców Turcji bardzo ważny ośrodek religijny. Ale można go odwiedzić oraz zwiedzać i warto to zrobić.

Konya, dlaczego jest tak znana?

Po pierwsze, dlatego, że jest to najważniejszy ośrodek religijny w całej Turcji. Po drugie, jest tutaj prawdziwy ogrom zabytków. Zabytków, których zwiedzanie to prawdziwa przyjemność. Jest to też centrum pielgrzymek, więc ludzi w tej miejscowości jest bardzo, ale to bardzo dużo. Oprócz pielgrzymów są także turyści. Ale dzięki temu miejsce to ma swój niepowtarzalny klimat. Minusem tej sytuacji są wysokie ceny noclegów. Ale nie trzeba się zatrzymywać w mieście na noc. Jeśli chcemy zwiedzić to wspaniałe miejsce, wystarczy, że wybierzemy się na jedną z wycieczek biura AlanyaOnline.pl. Wtedy z przewodnikiem wygodnie zwiedzimy całe miasto.

A co możemy zobaczyć, co możemy zwiedzić będąc w Konyi? Trzy rzeczy, z których słynie:

  • Mauzoleum Mevlany. Mevlana był założycielem zakonu wirujących derwiszy, co prowadzi nas do kolejnego punktu.
  • Wspomnianego już wyżej zakonu wirujących derwiszy, którego historia jest bardzo interesująca.
  • Z relikwii. Relikwią jest przechowywany w specjalnej urnie włos z brody Mahometa. Być może nie wiecie, ale ta relikwia jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla religijnych Turków. Ale zobaczyć (i powąchać) może ją każdy. Tak, powąchać.

Czy warto zobaczyć Konyie?

Osobiście uważam, że naprawdę warto poświęcić kilka godzin, aby zobaczyć i zwiedzić to miejsce. Kilkudniowy pobyt może nie być bardzo atrakcyjny dla turystów. W odróżnieniu od spędzenia kilku chwil w mauzoleum Mevlany, w muzeum i zwiedzenia miasta. Dłuższy pobyt może być kłopotliwy ze względu na ceny noclegów, które są wywindowane przez pielgrzymów. Miasto jest tłoczne, ale naprawdę warte odwiedzenia.

Zwłaszcza, że najczęściej możemy go odwiedzić w drodze do Kapadocji. Bardzo często jest to wycieczka dodatkowa, która wpisana jest w plan. Więc kupując wycieczkę do Kapadocji warto zwrócić uwagę na to, czy planowane jest zwiedzanie Konyi. Oczywiście w przypadku, jeżeli chcemy ją zobaczyć i zwiedzić. To jest najlepsza metoda, gdyż zwiedzać będziemy ją z przewodnikiem. Co sprawi, że:

  • Nie będziemy stali w długich kolejkach do poszczególnych atrakcji, gdyż nasi przewodnicy mają swoje triki i sposoby, aby ich uniknąć.
  • Przewodnicy będą mówili po polsku, więc wszystko bez problemu zrozumiemy i będziemy wiedzieli znacznie więcej, niż gdybyśmy zwiedzali na własną rękę. Odpowiedzą też na wszystkie nasze pytania.
  • Zobaczymy to, co najważniejsze i najciekawsze.
  • Nocleg będziemy mieli w Kapadocji, czyli będzie znacznie tańszy, zresztą i tak jest wliczony w cenę wycieczki do Kapadocji.

Jak widać, takie sposób zwiedzania jest najlepsze. Zobaczyć to, co warto zobaczyć, zrobimy zdjęcia i pojedziemy dalej. Tą miejscowość warto odwiedzić choćby, dlatego, ze niewielu Polaków ją odwiedziło. I dzięki temu można się później dzielić wspaniałymi zdjęciami i opowiadać o miejscu, które udało się nam zobaczyć. I o włosie z brody Mahometa. To wzbudzi zainteresowanie.