Konsolidacja kredytów: porady dla zadłużonych Krakowian

kraków_lato

Jeśli masz problemy z zarządzaniem swoimi długami, może to brzmieć jak dobry pomysł, aby zapłacić komuś, kto złoży je wszystkie w jedną skonsolidowaną pożyczkę. Tutaj wyjaśniamy rzeczy istotne do sprawdzenia przed konsolidacją lub refinansowaniem swoich długów.

Co to jest konsolidacja długów?

Konsolidacja zadłużenia wiąże się z łączeniu wszystkich istniejących długów w jedną pożyczkę. Może to pomóc w lepszym zarządzaniu spłatami, ale może również pogorszyć sytuację, jeśli oprocentowanie lub opłaty w nowej pożyczce są wyższe niż w przypadku pierwotnego zadłużenia.

Unikaj kredytodawców, którzy nierealistycznie obiecują Ci wydostać się z długów lub którzy reklamują, że mogą ci pomóc, bez względu na to, ile jesteś winien.

Kwestie do rozważenia przed refinansowaniem swoich długów

Zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej może być pomocne, jeśli oznacza to, że zapłacisz mniej w opłatach i odsetkach. Ale może to być tylko krótkoterminowa poprawka, jeśli nie możesz zaspokoić spłat odnoszących się do nowej pożyczki.

Zanim refinansujesz lub zapłacisz firmie, która pomoże ci w spłaceniu długów, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić.

  • Porozmawiaj z kredytodawcą – zapytaj pożyczkodawcę, czy może zmienić spłatę kredytu lub przedłużyć pożyczkę. Niech spojrzy na Twoje kłopoty z zadłużeniem, aby dowiedzieć się, jak może Ci pomóc.

  • Rozważ zmianę kredytów mieszkaniowych – inny kredyt mieszkaniowy może pomóc CI zaoszczędzić pieniądze w odsetkach i opłatach, ale musisz upewnić się, że to naprawdę lepsza oferta.

  • Uzyskaj saldo na kartę kredytową – Jeśli przeanalizujesz swoje opcje, transakcja przeniesienia salda może być dobrym sposobem na spłatę długów – ale może to spowodować większy stres finansowy.

  • Zastanów się, czy nie sprzedać swojego domu – może lepiej sprzedać dom, jeśli zmagasz się ze spłatami kredytów hipotecznych, ponieważ lepiej jest sprzedawać na własnych warunkach, niż pożyczkodawcy, gdy trzeba będzie sprzedać go jako sprzedaż hipoteczną.

Przede wszystkim jednak sprawdź, czy zaoszczędzisz pieniądze, przechodząc na inną hipotekę.

Co może pójść nie tak z konsolidacją zadłużenia?

Refinansowanie może być ryzykowne, jeśli nie jesteś ostrożny. Oto kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak.

  • Stan większego zadłużenia – Jeśli uzyskasz dostęp do większego kredytu za pomocą skonsolidowanej pożyczki, możesz pokusić się o więcej.

  • Utrata domu – Jeśli wszystkie niezabezpieczone długi (takie jak karty kredytowe) zamieni się w zabezpieczony dług (np. Kredyt mieszkaniowy), możesz stracić dom, jeśli nie spłacisz nowych długów.

  • Nadal możesz stracić dom – firmy zajmujące się zadłużeniem mogą składać duże obietnice, ale mogą nie być w stanie zatrzymać przejęcia domu. Dowiedz się, co tak naprawdę te firmy mogą i nie mogą zrobić dla ciebie, oraz poznaj wszystkie praktyczne kroki, które należy podjąć, jeśli masz opóźniony w opłatach kredyt hipoteczny.

Nie ufaj brokerowi, kredytodawcy, który prosi o podpisanie pustych dokumentów, odmawia dyskusji o spłatach bądź przyśpiesza transakcję. Więcej o uczciwych kredytodawcach dowiesz się na stronie: https://www.habza.com.pl/kredyty-dla-klientow-indywidualnych/kredyt-konsolidacyjny/.