Konkursy mają biznesową moc – sprawdź o co chodzi!

krakow konkursy

Chcesz nawiązać kontakt ze swoimi klientami – istniejącymi i potencjalnymi? Czy chcesz zwiększyć bazę obserwujących, zwiększyć ruch i zwiększyć zaangażowanie użytkowników? Wszystko to jest możliwe poprzez przeprowadzenie konkursu w mediach społecznościowych. Wiele osób „polubiło” stronę marki na Facebooku w nadziei uzyskania zniżki lub produktu za darmo, a rozdanie produktów może skutkować bezpłatnym marketingiem.

Wierzcie lub nie, konkursy w mediach społecznościowych są niezbędne do wzmocnienia działań marketingowych i dotarcia do nowych odbiorców. Krótko mówiąc, sprawdź aktualne konkursy a przekonasz się jak wiele marek wykorzystuje je jako niesamowity sposób interakcji Twojej marki z fanami i budowania silnej, zaangażowanej i lojalnej społeczności. Możesz generować bardziej wykwalifikowanych potencjalnych klientów dzięki konkursom w mediach społecznościowych i zamieniać je w sprzedaż.

Wszystko sprowadza się do prostej zasady wzajemności: dajesz swoim wyznawcom coś wartościowego, w zamian łączą się i angażują w Twoją markę, udostępniają posty i zachęcają znajomych do robienia tego samego. Pomoże Ci zdobyć mnóstwo akcji i polubień, poprawić reputację marki i zwiększyć liczbę obserwujących.

Aby przeprowadzić udany konkurs w mediach społecznościowych, potrzebujesz skutecznej strategii, która zapewni maksymalne zaangażowanie. Oto kilka świetnych pomysłów i strategii zorientowanych na wyniki, z których możesz skorzystać, aby Twój konkurs w mediach społecznościowych był ogromnym sukcesem.

Zacznijmy!

Określ główny cel swojego konkursu

Przede wszystkim ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki cel chcesz osiągnąć, rozpoczynając konkurs. Czy chcesz zwiększyć zaangażowanie użytkowników na swoich kontach w mediach społecznościowych, czy chcesz promować nowe produkty lub usługi? Jeśli masz jasny cel, o wiele łatwiej będzie wymyślić solidną strategię i skuteczny pomysł na konkurs, aby osiągnąć pożądane wyniki.

Zrozum swoją grupę docelową

W czasach silnych, zawsze uważnych i doświadczonych klientów, jeśli chcesz osiągnąć swoje cele marketingowe, musisz zrozumieć swoich odbiorców. Dzisiaj aktywni społecznie konsumenci wolą kontaktować się z markami, które oferują im coś cennego.

Dlatego ważne jest, aby w szczególności zaspokoić potrzeby odbiorców docelowych i zachować wszystko, co odpowiednie do ich zainteresowań i potrzeb, co wpłynie na to, czy ostatecznie zdecydujesz się zorganizować konkurs dla dzieci czy dla dorosłych. Kiedy masz jasne pojęcie o swoich odbiorcach, możesz ich zaangażować i zaoferować trafniejsze prezenty, które mają największe znaczenie dla Twojego rynku docelowego.

Jaka jest nagroda?

Nagroda, którą rozdajesz, zależy całkowicie od celu konkursu, grupy docelowej i budżetu, ale cokolwiek to jest, powinieneś wybrać nagrodę, którą pokochają Twoi odbiorcy i zmotywować ich do połączenia się z Twoją marką. Jeśli nie rozdajesz czegoś wartościowego, po co zachęcać obserwujących do uczestnictwa?