Jesteś kierowcą taksówki? Sprawdź jak zadbać o wnętrze swojego samochodu

gdzie zaparkować w Krakowie

Zawód taksówkarza ma sporo zalet, ale również wiąże się z wieloma obowiązkami. Taksówkarz może pracować w różnych godzinach, ma wpływ na swój czas pracy, a co za tym idzie – także na zarobki. Z drugiej jednak strony – musi dbać o auto, regularnie je sprzątać i pielęgnować, aby dobrze się prezentowało i było zachęcające dla potencjalnych klientów. Nie brakuje bowiem osób, które są w stanie zrezygnować z przejazdu, jeśli auto nie spełnia ich standardów.

Dbanie o wnętrze taksówki wymaga przede wszystkim regularności. Jeśli nie będziemy auta sprzątać systematycznie, nieporządek, śmieci i brud będą się tylko nawarstwiały. Na bieżąco trzeba sprzątać wszelkie papierki i inne śmieci, które mogą walać się na siedzeniach czy na podłogach pod nogami pasażerów. Regularnie warto wietrzyć auto, czyścić kanapy i całą tapicerkę. Trzeba bowiem mieć świadomość, że jest ona o wiele bardziej narażona na zabrudzenia i zanieczyszczenia niż zwykłe auto, z którego korzysta tylko jedna rodzina. Dobrym pomysłem może być raz na jakiś czas wykonanie zabiegu ozonowania. Odświeża on wnętrze, usuwa wszelkie zabrudzenia, a także działa dezynfekująco. Dzięki ozonowaniu można pozbyć się drobnoustrojów, bakterii, grzybów i innych czynników, które są nie do końca korzystne dla naszego zdrowia.

Przyda się ładny zapach

Jednym z elementów, na które często zwraca się uwagę po wejściu do taksówki, jest zapach, jaki panuje we wnętrzu. Warto więc zadbać o to, by w aucie ładnie pachniało, unosił się świeży i atrakcyjny dla nosa aromat. W tej kwestii dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju elementy zapachowe – zawieszki żelowe lub drewniane, perfumy samochodowe, zapachy w sprayu, atomizerze czy w puszkach. Obecnie na rynku tego rodzaju produktów wybór jest na tyle spory, że można bez problemu znaleźć coś na miarę konkretnych upodobań i oczekiwań. Jeśli chcesz mieć zapach na odpowiednim poziomie jakości i trwałości, trzeba unikać tych najtańszych propozycji w postaci choinek zapachowych. Zwykle są one mało trwałe, a ich zapach nie jest zbyt przyjemny, często wielu osobom przeszkadza jego sztuczność i intensywność. Lepszej jakości zapachy będą zdecydowanie bardziej wskazanym rozwiązaniem, szczególnie w taksówce, gdzie warto stawiać na elegancję, estetykę i luksusowe warunki jazdy.

Ładne zapachy w zawieszkach

W poszukiwaniu ładnych zapachów do taksówki i nie tylko, warto sprawdzić, jak pachnie zawieszka fresso do samochodu dostępna w kilku wersjach. Marka Fresso nie jest zbyt długo obecna na naszym rynku, jednak dzięki produktom naprawdę wysokiej jakości zdobyła już spore uznanie i renomę wśród klientów. Zawieszki oferowane przez Fresso są solidnie wykonane z drewna, nasączone odpowiednimi substancjami zapachowymi, które po zawieszeniu na lusterku czy innym elemencie we wnętrzu auta powoli uwalniają wszystkie substancje zapachowe czy olejki eteryczne. Wybór zawieszek zapachowych jest spory – znajdziemy wśród nich zapachy lekkie i nieco cięższe, słodkie, ożywcze, kwiatowe, orzeźwiające. Każdy kierowca na pewno znajdzie więc takich zapach, który w stu procentach będzie komponował się z wnętrzem jego samochodu.