Jedwab czy bawełna? Podpowiadamy Krakowianom jaką pościel wybrać!

luxury-villas-1737167_960_720

Materiał pościeli ma olbrzymi wpływ na jego ogólną wydajność snu – tak bardzo, że powinien to być jeden z najważniejszych czynników przy zakupie nowej pościeli. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że wspomniany wpływ jest podzielony na kilka czynników, a nie skoncentrowany na jednym. O czymś, o czym konsumenci powinni pamiętać przy wyborze pościeli jest to, czy wybrać tą z jedwabiu czy bawełny.

Oto niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pomiędzy pościelą jedwabną a bawełnianą:

Alergeny

Jedwab jest uważany za materiał hipoalergiczny, ponieważ jest bardzo odporny na roztocza, pogorszenie jakości i doskonale odprowadza wilgoć. Dla porównania, bawełniana pościel jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii, ponieważ ten rodzaj tkaniny łatwo wchłania wilgoć. Powinieneś wybrać jedwabną, a nie bawełnianą pościel, jeśli obawiasz się reakcji alergicznych.

Pielęgnacja

Choć jedwab jest bardzo luksusowym i pozornie delikatnym materiałem, ma również wyjątkową siłę. Co więcej, jest odporny na wiele czynników odpowiedzialnych za powodowanie pogorszenia innych rodzajów tkanin pościelowych. W połączeniu te cechy gwarantują, że jedwab będzie trwał dłużej niż jego konkurenci, nawet przy minimalnej konserwacji, co czyni go jednym z najwygodniejszych wyborów w zakresie pielęgnacji. Pościel jedwabna musi być prana rzadziej i dłużej pozostaje świeża niż pościel bawełniana, co oznacza, że będzie trwać znacznie dłużej.

Koszt

Zakup pościeli wykonanej z jedwabiu zamiast bawełny jest większy, ale ważne jest, aby wziąć długoterminową perspektywę na swoją inwestycję w wysokiej jakości pościel. W końcu, pościel z jedwabiu ma tendencję do częstszego zastępowania, co oznacza, że może ona w końcu zapewniać większą wartość w stosunku do jej kosztów w porównaniu z bawełną.

Izolacja

Izolacja i regulacja temperatury jest ważnym czynnikiem w kwestii jedwabiu w porównaniu z pościelą bawełnianą. W normalnych warunkach jedwab zapewnia lepszą izolację, co oznacza, że pomaga użytkownikom utrzymać ciepło w zimie, a także chłodniejszą temperaturę w lecie. Mówiąc najprościej, jeśli chcesz maksymalnego komfortu, powinieneś wybrać jedwabną pościel bez względu na lokalny klimat.

Materiał

Bawełna jest niezawodnym i sprawdzonym w czasie materiałem, ale jeśli chodzi o jego wytrzymałość, jedwab ją bije na głowę. Co więcej, większość osób ma tendencję do odczuwania przyjemności w kontakcie skóry z jedwabiem, co jest przyjemniejsze dla skóry, a także nie chwyta, nie ciągnie, nie ciągnie za skórę niczym bawełniana pościel. Jedwabna pościel po prostu zapewnia bardziej komfortowy sen!

Nadal nie wiesz, gdzie stoisz w debacie na temat jedwabiu w porównaniu z bawełnianymi prześcieradłami? Lub zastanawiasz się, co jest lepszej jakości? Wiemy jakie rozwiązanie może Ci pomóc! Nie wahaj się postawić na hybrydę jaką jest pościel z satyny bawełnianej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co znaczy naprawdę przyjemny, głęboki i wygodny sen!