Jaki środek transportu, jadąc na urlop, wybierają Polacy?

aircraft-513641_960_720

Preferencje urlopowe Polaków się zmieniają, coraz więcej osób wyjeżdża na odpoczynek za granicę. Podróże w inny zakątek świata są alternatywą dla polskiego morza i gór. Część osób korzysta z wycieczek zorganizowanych, które gwarantują wyżywienie, nocleg i dojazd. Bez względu na rodzaj i kierunek wyjazdu wczasowicze muszą w jakiś sposób dotrzeć do punktu docelowego. Jaki jest zatem najpopularniejszy środek transportu dla Polaków?

Bezkonkurencyjnie – samochód osobowy

Z raportu „Polak jedzie na wakacje” wynika, że aż 60% badanych deklaruje wybór samochodu osobowego, jako środka transportu na urlop. Dodatkowo, częściej ten pojazd wybierają kobiety (63%), niż mężczyźni (57%). Decydując się na określony środek lokomocji 42% badanych bierze pod uwagę „szybkość przemieszczania się z miejsca na miejsce”, a 41% – „komfort podróży”. Do ważnych czynników wyboru należą również – „niezależność od innych podróżujących” (35%), oraz „możliwość zabrania ze sobą dużego bagażu” (32%). Polacy kojarzą samochód osobowy z bezpieczeństwem, właśnie taką odpowiedź deklaruje blisko 80% respondentów.

Na drugim miejscu – samolot

Mimo, że drugim najczęściej wybieranym środkiem transportu jest samolot (12%), to różnica między samochodem osobowym jest znaczna. Latanie nie jest kojarzone z bezpieczeństwem w takim stopniu, jak jazda samochodem. Poza tym, chcąc oszczędzić na przelocie, trzeba ograniczyć rzeczy osobiste do bagażu podręcznego, co może być trudne, skoro 32% badanych upatruje w środku lokomocji możliwości zabrania dużej walizki.

Trzecim wybieranym środkiem transportu – pociąg

Nieco ponad 10% badanych (11%) wyjeżdżając na urlop, decyduje się na podróż pociągiem. Obecnie standard przewozów kolejowych znacznie się poprawił, więc z pewnością jest to wygodny środek lokomocji. Pozostałe formy transportu – autokar, rower, statek wskazało mniej niż 9% respondentów.

Decydując się na wyjazd własnym samochodem nie musimy martwić się o miejsce parkingowe dla pojazdu. Problem pojawia się, gdy musimy dojechać na lotnisko lub na stację. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy rodziny, albo znajomych, którzy nas odwiozą. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy taka podróż jest nieopłacalna, przykładowo, gdy wylot jest 200-300 km od miejsca zamieszkania i nie warto fatygować osób trzecich. Wówczas z pomocą przychodzą parkingi przy lotniskach. Bardzo korzystną ofertę proponuje np. https://orangeparking.pl/lotnisko/pl. Firma znajduje się tylko 100m od Terminala Pasażerskiego. Parking jest całodobowy, oświetlony i strzeżony. Poza tym posiada atrakcyjne ceny, które nie nadszarpną wakacyjnego budżetu.

Środki transportu konkurujące z samochodem osobowym dokładają więc wszelkich starań, by podróżowanie za ich pomocą było jeszcze łatwiejsze i bezproblemowe.

komputer przemysłowy

Polecamy:
Urodziny na sportowo. Jak zachęcić dzieci do aktywności?