Jak zadbać o klamki z różnych materiałów? Podpowiemy jak to zrobić i gdzie w Krakowie znaleźć środki do ich utrzymania w idealnym stanie!

Design-door-handles

Dbanie o klamki po ich zainstalowaniu w domu wcale nie musi być czasochłonne. Dowiadując się co nieco na temat ich utrzymania – można zapewnić im długowieczność i zachować estetyczny wygląd bez względu na to czy są to fabryczne klamki dostarczone razem z drzwiami przy zakupie, czy też coś z ekskluzywnej oferty https://klamki-bartex.pl. W tym miejscu przygotowaliśmy specjalny mini-przewodnik dotyczący pielęgnacji klamek oraz informacje, gdzie w Krakowie można znaleźć klamki, jak i środki niezbędne w ich utrzymaniu.

Jak dbać o antyczny mosiądz?

W przypadku wewnętrznych klamek z mosiądzu, wystarczy przetrzeć wewnętrzne elementy miękką szmatką, warto podczas czyszczenia nieco ją wypolerować. Warto pamiętać, że z biegiem czasu klamki znajdujące się w trudnych warunkach mogą nieco zmienić swój wygląd. Intensywna ich eksploatacja może spowodować zmianę koloru – ale nie jest oznaką, że mosiężne klamki wymagają wymiany.

Gdzie w Krakowie znaleźć mosiężne klamki i środki do ich pielęgnacji? Salon z klamkami przy ul. Walerego Sławka 25/LU1, 30-633 Kraków – od tego miejsca zacznij.

Jak dbać o chromowane klamki?

Klamki wykonane z tego materiału są niezwykle wytrzymałymi opcjami, które zostały zaprojektowane tak, aby przetrwać próbę czasu. Jedyną prawdopodobną troską, której będą wymagać, jest usunięcie odcisków palców na polerowanej powierzchni od czasu do czasu. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z tym jest lekkie przetarcie chromowanych klamek za pomocą miękkiej tkaniny. Zawsze należy unikać używania wosku w tym przypadku.

Gdzie w Krakowie znaleźć chromowane klamki i środki do ich pielęgnacji? Na początku market Merkury przy Ulica Józefa Marcika 16, 30-418 Kraków, będzie dobrym miejscem.

Jak dbać o nikiel satynowy?

W przypadku, gdy materiałem wykonania klamki jest nikiel satynowy  wymagania dotyczące pielęgnacji zależą od tego, czy jest ona umieszczona wewnątrz czy zewnątrz. Jeśli jest to klamka umieszczona w domu, po prostu wytrzyj powierzchnię szmatką i delikatnie wypoleruj, aż uzyskasz połysk. W przypadku klamek zewnętrznych należy oszczędnie stosować wysokiej jakości wosk  i z jego pomocą klamkę wypolerować zanim warstwa zaschnie.

Gdzie w Krakowie szukać takich klamek i produktów do ich pielęgnacji? Leroy Merlin to dobry pomysł. W tym mieście jest ich kilka – zatem wystarczy znaleźć ten, który jest zlokalizowany najbliżej.

Jak dbać o polerowany mosiądz?

Ważne jest, aby nie używać tutaj żadnych mocnych środków czyszczących, ponieważ mogą uszkodzić materiał. Technika polerowania klamki wykonanego z takiego materiału znów jest związana z miękką szmatką, ale są też inne rzeczy do rozważenia jeśli chodzi o kwestię konserwacji zewnętrznych elementów wyposażenia. Należy je przetrzeć dobrym woskiem, zanim ten wyschnie i spowoduje rozmazanie.

Jeśli nie masz ochoty na wycieczki po tych wszystkich krakowskich sklepach z klamkami, zawsze też możesz zamówić wszystko za jednym zamachem online. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w sieci zwykle możesz liczyć na szerszy wybór i jeszcze lepsze ceny aniżeli w sklepach stacjonarnych. Wybór należy do Ciebie.