Jak zabezpieczyć cenne towary przed kradzieżą?

kraków void

Producenci na całym świecie używają etykiet bezpieczeństwa i rozwiązań opakowaniowych w celu zabezpieczenia towarów przed manipulacją, fałszowaniem i przekierowaniem. Etykiety bezpieczeństwa nie tylko uwierzytelniają produkty dla konsumentów, ale także chronią markę firmy oraz zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów, a także zmniejszają ryzyko utraty przychodów i problemów z odpowiedzialnością.

Ponadto etykiety bezpieczeństwa można wykorzystać do monitorowania produktów przemieszczających się w łańcuchu dostaw.

Etykiety bezpieczeństwa do ochrony marki

Dzięki zaawansowanej i różnorodnej funkcjonalności etykiety bezpieczeństwa i plomby zabezpieczające są używane do ochrony towarów o wysokiej wartości lub produktów łatwo podrabianych, takich jak:

  • farmaceutyki
  • elektronika
  • inne towary konsumpcyjne

Środki bezpieczeństwa mogą być jawne i widoczne dla ludzkiego oka lub ukryte i widoczne tylko przy użyciu specjalnego sprzętu.

Większość takich produktów z etykietami bezpieczeństwa jest dostępna w małych ilościach do testowania i zatwierdzania przez klientów za pośrednictwem specjalnych usług oferowanych przez ich producentów.

W przypadku dużych ilości, o niskiej wartości, etykiety bezpieczeństwa takie jak etykiety jubilerskie z nadrukiem od ArtComp są idealną metodą ochrony produktów przed kradzieżą. Przystępne cenowo i nadające się do jednorazowego użytku, wykorzystują moc nowoczesnych technologii druków, ale można je łatwo zastosować i szybko dezaktywować w punkcie sprzedaży.

Ale skąd wiesz, która etykieta najlepiej pasuje do twoich potrzeb? Oto wgląd w różne rodzaje dostępnych etykiet bezpieczeństwa i produkty, które najlepiej pasują.

Dlaczego etykiety?

Elektroniczny nadzór artykułów od dawna uważany jest za jedną z najskuteczniejszych metod ochrony poszczególnych produktów przed kradzieżą. System widzi znaczniki i etykiety przymocowane do przedmiotów monitorowanych przez antenę sklepową przy wejściu do zakładu.

Kiedy etykiety zbliżają się do tej anteny, rozlega się alarm ostrzegający personel o potencjalnej kradzieży.

Podczas gdy widoczne plastikowe znaczniki są narzędziem z wyboru dla przedmiotów o wysokiej wartości, takich jak odzież, w przypadku drobnych przedmiotów, takich jak artykuły spożywcze lub sprzęt, samoprzylepne etykiety zabezpieczające są najlepszą opcją ze względu na:

  • ich przystępność
  • możliwość jednorazowego użycia
  • łatwą dezaktywację w punkcie sprzedaży

Krótko mówiąc, etykiety są uważane za idealny sposób ochrony przedmiotów, takich jak książki, farmaceutyki, CD, perfumy, nietrwałe artykuły spożywcze, sprzęt i inne.

Jak działają etykiety bezpieczeństwa?

Etykiety bezpieczeństwa zawierają mały odbiornik w postaci samoprzylepnej naklejki, którą można łatwo przymocować do produktów.

Odbiornik pozostaje w ciągłej komunikacji z anteną, a gdy etykieta zbliża się zbyt blisko, rozlega się alarm, ostrzegając personel, że przedmiot przechodzi przez bramki zabezpieczające. Etykiety są dezaktywowane poprzez przerwanie obwodu w odbiorniku, aby nie komunikowały się z anteną. Następnie mogą minąć antenę bez dźwięku alarmu.

Firma ArtComp z Płocka
Strona internetowa: https://artcomp.pl
Email: biuro@artcomp.pl