Jak korzystnie wynająć samochód w Krakowie?

cars_Rent_a_car

Najczęściej, najlepszą opcją wynajęcia samochodu jest tzw. opcja długoterminowa. Każdej wypożyczalni zależy na tym, aby ich samochody jeździły, a nie stały na parkingach. Jak wiadomo, auto które stoi bardziej niszczeje niż to, które jeździ. Poza tym – dla stałych klientów – dobre wypożyczalnie przewidują odpowiednie rabaty oraz np. leszy pakiet ubezpieczeń, czy serwis 24 godzinny: https://www.wypozyczalniasamochodowbielsko.pl Warto korzystać z dobrych wypożyczalni, czyli takich, które mają coś więcej do zaoferowania klientowi, niż sam samochód do wynajęcia.

Dobre wypożyczalnie dbają o klientów

Kraków jest dużym miastem. Działają w nim różni przedsiębiorcy, a wypożyczalni samochodowych jest sporo. Każdy przedsiębiorca robi wszystko, aby zjednać sobie jak najwięcej klientów, ponieważ wie, że to właśnie od klientów zależy jego byt. Oczywiście – to klient decyduje z jakiej firmy skorzystać, jednak nie zawsze tak jest. Ilość opcji w danej firmie często determinuje zachowanie klientów. Wolimy iść tam, gdzie „dają” najtaniej i przy okazji możemy również zdobyć jakieś dodatkowe profity.

Dlatego, zanim zdecydujemy się na np. wynajęcie samochodu, staramy się zdobyć jakieś informacje na temat danej wypożyczalni. W dzisiejszym świecie nie ma z tym jakichś szczególnych problemów. Wystarczy skorzystać z internetu, aby dowiedzieć się bardzo dużo o danej wypożyczalni. Oczywiście, tak zdobyte informacje należy potem zweryfikować już u źródła – czyli w wypożyczalni, ponieważ dość duża ilość komentarzy w internecie nie przedstawia często całościowej prawdy o danym przedsiębiorcy. Możliwość wrzucania do internetu różnorodnych wpisów może skłonić konkurencję do próby z dyskryminowania rywali w biznesie. Dlatego  – chcąc uzyskać całkowitą prawdę – lepiej poznać ją u źródła.

Korzyści – to pojęcie względne

Dla jednych korzyścią będzie wynajęcie auta z możliwością podróżowania po całej Europie, dla innych korzyścią będzie w ogóle wynajęcie czegokolwiek, ponieważ akurat potrzebują jakiegokolwiek samochodu z różnych względów. Jednak niezaprzeczalną korzyścią zawsze pozostają pieniądze – czyli np. bonusy w wynajmie samochodu, czy też rabaty dla stałych klientów. Wypożyczając samochód należy pamiętać, że jego ubezpieczenie, oraz ewentualny serwis wcale nie jest jakąś dodatkową korzyścią, ale normalnym (obowiązkowym) czynnikiem, dodawanym do każdego wynajmowanego pojazdu.

Przynajmniej tak powinno być. I takie opcje mają wszystkie dobre wypożyczalnie. Warto zapoznać się z regulaminem, zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług danej firmy. Inaczej ma się sprawa, gdy coś kupujemy, a inaczej, gdy pożyczamy. W tej drugiej opcji jesteśmy zazwyczaj związani szczegółową umową, którą należy dokładnie przeczytać, zanim się ją podpisze.

Po co nam wynajęte auto?

Niektórzy wspomną tutaj o potrzebie posiadania własnego pojazdu. Korzyści (wg nich) z tej opcji są niewspółmierne do korzyści korzystania z pożyczonego samochodu. Ale w przypadku tak wartościowych rzeczy, nie zawsze tak jest. Często lepiej wynająć, niż kupować i mrozić własną gotówkę.