Mieszkaj w Krakowie. Inwestuj w nieruchomości w Beskidach!

Mieszkaj w Krakowie. Inwestuj w nieruchomości w Beskidach

Choć wszystkim wydaje się, że ceny nieruchomości w Krakowie osiągnęły maksymalny poziom, to jednak z roku na rok okazuje się, że koszt zakupu metra kwadratowego w stolicy Małopolski może być jeszcze wyższy. To nie tylko zła informacja dla inwestorów poszukujących nieruchomości na wynajem (szczególnie ze względu na wydłużony czas zwrotu z inwestycji), ale również dla osób, które poszukują dla siebie mieszkania lub domu na terenie Krakowa.

Część ekspertów uważa, że wkrótce ceny nieruchomości zaczną spadać. Inni natomiast uważają, że ze względu na duży popyt na nieruchomości i napływ emigrantów zarobkowych z zagranicy oraz zagranicznych inwestorów, ceny krakowskich nieruchomości nie tylko nie spadną, ale będą w dalszym ciągu szybować w górę.

Właśnie ze względu na niepewność, coraz więcej inwestorów zaczyna interesować się nieruchomościami w Beskidach. Mieszkania w Bielsku-Białej oraz mieszkania w Żywcu są nawet o połowę tańsze niż w Krakowie, a popyt na pracowników lokalnych firm jest równie zauważalny, co w innych dużych miastach. Korzystniejsze jest również porównanie średnich kosztów utrzymania przeciętnej rodziny, czasu spędzonego na dojazdach (dużo mniejszy ruch) oraz bliskość gór, a tym samym do stoków zimą, a latem wielu górskich atrakcji i festiwali.

Inwestorzy zauważają również potencjał w beskidzkich lokalach użytkowych. Inwestycja w lokale w Żywcu może okazać się strzałem w dziesiątkę w czasach rekordowo niskiego oprocentowania lokat bankowych i rekordowo wysokich cen nieruchomości mieszkalnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również działki w Beskidach. Wciąż dostępnych jest wiele atrakcyjnych gruntów, zarówno zlokalizowanych w pobliżu drogi ekspresowej S1 łączącej północ z południem kraju, jak i w pobliżu specjalnych stref ekonomicznych, zbiorników wodnych (np. jeziora żywieckiego) oraz w miejscowościach turystycznych lub z widokiem na górskie szczyty.

Liczba dostępnych nieruchomości w powiecie bielskim, cieszyńskim i żywieckim jest naprawdę okazała. Aby oszczędzić sobie czasu i jednocześnie móc zdecydować się na inwestycję w nieruchomość odpowiadającą możliwością finansowych i równocześnie spełniającą określone kryteria, warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej agencji nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości. Pracownicy agencji wskażą atrakcyjne nieruchomości, doradzą w wyborze najlepszej z nich, udzielą szczegółowych porad i pomogą w bezpiecznym sfinalizowaniu transakcji.