Internet mobilny czy światłowodowy – najważniejsze różnice

[krakow-atrakcje.pl] Internet mobilny czy światłowodowy - najważniejsze różnice

Ostatnie kilka lat sprawiło, że technologie połączenia Internetowego mocno rozwinęły się w całej Polsce i na świecie. Faktem jest, że obecnie jest wielu zwolenników połączenia światłowodowego, jak i mobilnego. Na jaki Internet warto się zdecydować? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dowiedzieć się nieco więcej o każdym z tych typów połączenia, a najlepiej skorzystać z funkcjonalności porównywarki Internetu domowego i mobilnego. Sprawdź, czym różni się światłowód od połączenia mobilnego i jaki typ Internetu będzie dla Ciebie odpowiedni.

Internet światłowodowy – co to takiego?

Czym tak właściwie jest Internet światłowodowy? To jedna z najnowocześniejszych technologii pozwalających na transmisję danych przy pomocy kabli. Ten rodzaj połączenia cechuje się przede wszystkim:

  • Niezawodnością;
  • Stabilnością połączenia;
  • Odpornością na zewnętrzne czynniki np. fale elektromagnetyczne;
  • Dużą szybkością połączenia.

 

Ten rodzaj połączenia sieciowego jest jednak dostępny w miejscach, gdzie dochodzą kable światłowodowe, czyli najczęściej na terenie dużych miast. Warto w tym przypadku wspomnieć, że rzeczony kabel musi być podłączony zawsze bezpośrednio do centrali zarządzającej. Mieszkasz na terenie Olsztyna lub Katowic? Porównywarka Internetu domowego pomoże Ci wybrać najlepszą propozycję na:

  • Internet Olsztyn;
  • Internet Katowice.

 

W ramach tego typu usług na terenie polskich miast możesz liczyć na oferty pochodzące od firmy Netia, UPC, Vectra i wielu innych posiadających podłączenie do infrastruktury światłowodowej.

Internet mobilny/radiowy – jak działa?

Wszelkiego rodzaju połączenia 4G LTE lub 5G to innowacja na rynku pozwalająca na wygodny dostęp do Internetu niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz. Podpisanie umowy na Internet – Kraków w zakresie połączenia radiowego to dobra decyzja jeśli często pracujesz poza domem i potrzebujesz stałego dostępu do sieci.

Internet bezprzewodowy stosowany jest najczęściej jeśli chodzi o usługi komercyjne. Infrastruktura sieciowa oparta na technologii LTE umożliwia uzyskanie prędkości nawet do 300 Mb/s, co jednak w porównaniu z technologią światłowodową nie jest wyczynem (światłowód osiąga transfer o prędkości nawet do 1000 Mb/s).

Różnice pomiędzy LTE a światłowodem

Najistotniejszą różnicą pomiędzy tymi dwoma typami połączenia jest fakt, iż światłowód to o wiele stabilniejsza sieć, aniżeli bezprzewodowa łączność LTE. Dodatkowo światłowody są o mniej podatne na przerwy w dostawie Internetu oraz ewentualne uszkodzenia infrastruktury. Oczywiście większość czynników dotyczących prędkości połączenia, stabilności oraz wytrzymałości sieci przemawia na korzyść światłowodów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że tylko połączenie LTE umożliwia korzystanie z Internetu praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi, co w przypadku światłowodów jest po prostu niemożliwe.

Jak wybrać najlepszy Internet dla siebie?

Niezależnie od tego czy szukasz ofert na światłowód, czy na połączenie bezprzewodowe możesz skorzystać z porównywarki ofert Internetu, uwzględniając wszystkie najważniejsze czynniki wpływające na atrakcyjność konkretnej propozycji. W ramach tego narzędzia możesz też przeprowadzić porównanie ofert telewizji, ale przede wszystkim dokonać wyboru pomiędzy Internetem światłowodowym i bezprzewodowym. Określ swoje potrzeby, poznaj wszystkie cechy wyróżniające konkretny typ połączenia i zdecyduj się na najlepszą dostępną propozycję Internetu.