Witamy w świecie zabaw integracyjnych dla pracowników i wspólników

siekiera_leżąca_na_pociętych_pniach_drzew

Jesteś właścicielem dobrze prosperującej firmy, ale masz wrażenie, że Twoi pracownicy słabo się znają? A może właśnie zatrudniłeś kilkoro lub kilkadziesiąt nowych ludzi? Lub z innej strony, jesteś nowym pracownikiem i nie znasz kolegów z biurek osób, wpadłeś więc na pomysł wspólnego wyjścia i szukasz inspiracji. Każdy z tych powodów jest dobry – trafiłeś idealnie. W tym artykule doradzimy Ci w sprawie imprezy integracyjnej. Przedstawimy pomysły na wspólne wyjście oraz odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, tak, że po przeczytaniu tego artykułu od razu zajmiecie się organizacją integracji.

Impreza integracyjna – dla kogo tak naprawdę jest

To pytanie wydaje się być z natury proste, a odpowiedź brzmi – imprezy integracyjne są dla każdego. Wchodząc głębiej w temat, możemy powiedzieć, że imprezy integracyjne mają na celu lepsze poznanie się ludzi ze sobą współpracujących. Oznacza to, że takie wyjście zorganizować należy wtedy, gdy współpracownicy się nie znają lub są między nimi wyraźne wyobcowania. Również, powodem do wspólnego wyjścia może być chęć zmniejszenia dystansu pomiędzy pracownikami a zarządem. Szacunek do pracodawcy jest oczywisty, ale nie wykluczają go pozytywne relacje czy zaufanie. A to zdecydowanie pomoże zbudować wyjście integracyjne.

Impreza integracyjna – czy organizacja jej jest trudna? Na co zwrócić uwagę podczas organizacji

Organizacja wyjścia integracyjnego może, lecz nie musi być trudna. Najważniejsze w niej jest dobre planowanie – terminu oraz spędzanego czasu. Po pierwsze, odpowiedz sobie na pytanie, jaki przekrój osób posiadasz w swoim otoczeniu. To istotne z wielu względów. Jeśli grono jest męskie, dobrym pomysłem będzie strzelnica czy rzucanie siekierami. Damskie grono może być bardziej zainteresowane wspólnym wyjściem do kina czy kieliszkiem drinka w klubie. Starsi współpracownicy docenią wystawny bankiet, a młodsi – wieczór planszówkowy. Również, oceń współtowarzyszy pod kątem picia alkoholu. Jeśli w gronie twoich pracowników przeważają matki karmiące, oczywistym jest, że nie warto zabierać ich na degustację alkoholu. I w drugą stronę – pracownicy pijący mocniejsze trudni zadowoleni będą nawet ze zwykłego wyjścia na piwo. Warto również dobrze przemyśleć sprawę terminu. Celem imprezy jest integracja i najefektywniej byłoby, gdyby obecni byli na niej wszyscy, których proces budowania relacji ma objąć. Istotną kwestią podczas organizacji takiego wyjścia jest miejsce. Integracja powinna odbywać się w miejscu dostępnym dla wszystkich z dojazdem komunikacją miejską. Inaczej wykluczone zostają osoby bez prawa jazdy czy auta. Można oprzeć wybór miejsca na dostępności taksówek, ale to naraża współpracowników na poniesienie kosztów. Ostatnim rozważanym wymogiem dobrej imprezy integracyjnej jest długość jej trwania. Zbyt krótkie wyjście może nie wypełnić jej celu, a długie może znudzić pracowników. Również, nie zawsze nasi koledzy i koleżanki mogą pozwolić sobie na wyjście powyżej 2 godzin. Dotyczy to głównie osób posiadających dzieci oraz osoby pracujące na kilka etatów.

Pomysły na imprezę integracyjną – daj się porwać fantazji

Podczas organizacji imprezy integracyjnej, skupiaj się na jej celu. Miejsca i aktywności, które wybierasz, powinny skłaniać do rozmowy, a na pewno jej nie uniemożliwiać. Rozważmy to na przykładach. Wspólne wyjście do kina to pomysł ciekawy, ale zupełnie nie integracyjny. Powód jest prosty – w kinie się nie rozmawia, a po seansie koledzy i koleżanki mogą chcieć wrócić do swoich domów. Tak samo sprawa ma się z wspinaczką wysokogórską – pomysł fajny, dobry do zorganizowania pracownikom, ale niestety z utrudnioną opcją rozmowy. Skup się więc na miejscach, gdzie można napić się drinka i dać się poznać nawzajem pracownikom. Zawsze dobrym pomysłem będzie wspólna kolacja czy wyjście potańczyć. Jeśli miejscem spotkania może być większe miasto, da Ci to więcej opcji do wyboru. W dużych miastach, takich jak Kraków, znaleźć można wiele propozycji zorganizowanych aktywności integracyjnych. Jedną z nich jest wspomniane już przez nas powyżej rzucanie siekierami. Jest to aktywność nietuzinkowa, podczas której łatwo o rozmowę czy wymianę doświadczeń. Jedną z firm organizujących takie zabawy jest krakowska Bad Axe, gdzie zorganizujesz imprezę integracyjną w Krakowie, która każdy będzie dobrze wspominać! Na ich stronie internetowej widnieją oferty dedykowane właśnie na imprezy integracyjne. Oprócz rzucania siekierami, w większych miastach pokroju Krakowa można znaleźć wiele kręgielni czy torów gokartowych. Tak jak wspominaliśmy kilka akapitów powyżej, dokonując wyboru skup się przede wszystkim na tym, co charakteryzuje Twoją pracowniczą grupę. Jeśli chętnych na wyjście integracyjne nie ma zbyt wielu, warto rozważyć wyjście do Escape Roomu. Te pokoje zagadek prowokują do rozmowy, a co za tym idzie, do poznania się nawzajem. Pamiętaj, że każdy pomysł będzie dobry, jeśli tylko dzięki niemu uda się zjednać pracowników.

Polecamy:
Jak prowadzić kampanie Google Ads w małej lub średniej firmie?