Indonezja: co urzekło w niej Krakowian najbardziej?

lady-1822463_960_720

Rozległy archipelag z ponad 17 000 wysp, 300 grup etnicznych i niezliczoną ilością naturalnych krajobrazów jest intrygujący do odkrycia. Od majestatycznych gór do wspaniałych świątyń, nic dziwnego iż coraz więcej Krakowian decyduje się wyjechać w tę stronę na wakacje, by odkryć najpiękniejsze miejsca w Indonezji.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie miejsc, do których wybierają się najchętniej i które zrobiły na nich największe wrażenie. Warto się zapoznać z tą listą – być może zainspiruje Cię do zaplanowania kolejnych wakacji!

Dieng Plateau

Umieszczony na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza, Dieng Plateau jest jednym z najfajniejszych miejsc w Indonezji, ale nie tylko pod względem pogodowym. Zarówno w miejscu naturalnym, jak i kulturalnym, na Dieng Plateau jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Oprócz górskiego widoku dżungli i odległych wiosek, w tym górskim regionie znajduje się jezioro o wielu kolorach, gorące źródła i starożytne świątynie hinduistyczne. Raz w roku turyści gromadzą się w tym miejscu na długo oczekiwany festiwal, który obejmuje tradycyjne rytuały, występy i jazz pod chmurami. Jeśli jednak chcesz tego doświadczyć osobiście koniecznie nie zapomnij o tym, by zarezerwować hotele w Indonezji odpowiednio wcześnie. Im dłużej zwlekasz, tym gorsze miejsca Ci zostaną.

Świątynia Borobudur

Największe na świecie buddyjskie sanktuarium jest obowiązkową atrakcją nie tylko ze względu na jego religijne znaczenie, ale także ze względu na jego piękno i urok. Ta świątynia, zbudowana około ósmego wieku, jest odzwierciedleniem długiej i zawiłej historii tego kraju, co obejmuje religię, kulturę, zwyczaje, architekturę i wiele innych. Turyści mogą obserwować ozdobne i hipnotyzujące rzeźby w kamieniu, posturę głównej wielkiej struktury i zanurzyć się w malowniczym krajobrazie, który obejmuje wschód słońca, dżunglę i odległe wzgórza.

Park Narodowy Komodo

Potężny i nieziemski jaszczur, Komodo jest prawdopodobnie jednym z najbardziej fascynujących stworzeń na ziemi – można go spotkać tylko na wolności w Indonezji w Parku Narodowym Komodo. Urzekające jak na razie Komodo nie jest jedyną ciekawą rzeczą w tym łańcuchu egzotycznych wysp, które tworzą Park Narodowy Komodo. Trzy wyspy – Komodo, Padar i Rinca – mają wspaniałe wzgórza i widok na plażę, a także zapierające dech w piersiach wybrzeże, bujne tropikalne wzgórza i kwitnącą podwodną przyrodę. Wyspa Komodo ma nawet słynną różową, piaszczystą plażę, a wyspa Padar ma charakterystyczne wzgórze z widokiem na trzy wspaniałe zatoczki.

Raja Ampat

Jest to jedną z najbardziej żywych scen podwodnych na świecie – ten znany na całym świecie jak również uwielbiany przez mieszkańców Krakowa tropikalny raj jest domem dla ponad:

  • 530 gatunków koralowców,

  • 700 gatunków mięczaków,

  • 1300 gatunków ryb.

Pomimo magnetyzmu egzotycznych gatunków i zapierającego dech w piersiach widoku wyspy, Raja Ampat pozostaje w dużej mierze nietknięta ze względu na jej odległe położenie i rozległą lokalizację. Więcej niż raj dla nurków, Raja Ampat jest także niezapomnianym celem dla obserwatorów ptaków, fotografów, poszukiwaczy przygód, a nawet tych, którzy pragną luksusowych wakacji z niesamowitym widokiem na odległej wyspie.