Ile miesięcznie zarabia dobry stolarz w Krakowie?

worker-694267_640

Zawody rzemieślnicze, w których ważne jest doświadczenie, konkretne umiejętności i solidne wykonanie od zawsze cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest w przypadku zawodu stolarza, który w dzisiejszych czasach nie musi obawiać się braku zleceń. Dobrze stolarze są szczególnie poszukiwani w branży meblowej i wykończeniowej, a także mogą liczyć na całkiem dobre zarobki.

W Krakowie, podobnie jak w wielu innych dużych miastach działa sporo zakładów produkcyjnych wykonujących meble na wymiar, stolarkę okienna i drzwiową, a także elementy małej architektury ogrodowej. Mieszkańcy Krakowa poszukują dobrze wykonanych mebli i akcesoriów na wymiar, gdyż ich jakość i trwałość są nieporównywalnie większe z tym, co jest produkowane masowo i można spotkać chociażby w marketach budowlanych. Solidne drzwi drewniane, doskonale wykonane okna czy meble kuchenne zawsze maja wielki rynek zbytu, a ich wykonawcy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem rynku. Konsumenci są dziś coraz bardziej świadomi i sa w stanie zapłacić sporą cenę, ale za produkty o doskonałej jakości, a przy tym oryginalne i niebanalne.

Dobre zarobki stolarzy

Dobry, doświadczony stolarz może miesięcznie zarobić całkiem dobre pieniądze, znacznie powyżej średniej krajowej. Jego zarobki są uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jakie ma kwalifikacje i doświadczenie. Początkujący stolarze mogą liczyć na nieco niższe zarobki niż osoby z wieloletnim doświadczeniem. Sporo tez zależy od tego, czy pracują w jakiejś firmie na etacie, czy też na własny rachunek. Najczęściej osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w branży, pracują pod okiem bardziej doświadczonych fachowców, a po latach, gdy maja już odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, decydują się na otwarcie własnego zakładu.

Czy praca na własny rachunek jest lepsza od etatu?

Własna firma zajmująca się usługami stolarskimi to dobre rozwiązanie dla osób, które są pewne swoich umiejętności, a jednocześnie oferują takie usług, na jakie jest zapotrzebowanie na rynku. Nowocześni stolarze muszą pamiętać, że liczą się nie tylko umiejętności i doświadczenie, ale również znajomość aktualnych trendów i nowoczesnych technologii. Jeśli wiec stolarz chce mieć nieustannie nowe zlecenia i cieszyć się dobrą opinia u klientów, musi umieć wykonać nie tylko tradycyjne schody czy meble na wymiar, ale również designerskie elementy wystroju wnętrza połączone z nowoczesnymi, innowacyjnymi technologiami. Warto więc śledzić najnowsze trendy, być na bieżąco z nowinkami w branży, a także nieustannie się dokształcać w nowych technologiach. Dobry stolarz musi tez mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach nie wystarczą jedynie klienci z polecenia, trzeba również reklamować swoje usługi na wielu polach. Nie wystarczy być więc jedynie dobrym rzemieślnikiem, trzeba też mieć umiejętności sprawnego menadżera.