Dywan idealny do salonu: jak go znaleźć?

fibres-2175389_960_720

Niewiele elementów dekoracyjnych jest tak fundamentalnych i przekształcających – a także wywołujących strach – jak dywanik. Rozmiar, tekstura, kolor, wzór i kształt to zmienne, które należy wziąć pod uwagę, wraz z ciągłymi wątpliwościami, czy będą one uzupełniać, czy kolidować z istniejącymi meblami. Jeden zły, nie wspominając o kosztownym wyborze, może wytrącić z równowagi cały pokój. Poszukujesz dywanu, który będzie pasował do Twojego salonu? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami od profesjonalistów, a szybko go znajdziesz!

Rozważ funkcję

Zanim zaczniesz poszukiwania, zacznij od przemyślenia swojego stylu życia. Zadaj sobie pytanie: jak wyobrażasz sobie życie w tym pokoju? Czy priorytetem jest glamour czy wygoda? Coś, co ukryje zużycie (jak wycieki wina)? Lubisz się bawić? Wybór dywanu głównie sprowadza się do tego, jak planujesz zagospodarować przestrzeń. Pomyśl o tym, jak planujesz spędzać czas w pomieszczeniu, a to zadecyduje, jakiego projektu powinieneś szukać. Niech Twój styl życia Cię poprowadzi!

48 dywan jasny pokoj_800x595Wybór odpowiedniego rozmiaru dywanu ma kluczowe znaczenie. Ponadgabarytowe dywaniki zajmują przestrzeń, a zbyt małe sprawiają, że pokój wygląda na niedokończony lub niezbyt dobrze przemyślany – potrzebujesz takiego, który pasuje do przestrzeni. Znalezienie odpowiedniego rozmiaru jest tak ważne dla struktury projektu pomieszczenia. Odpowiedni rozmiar będzie miał ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądać ostateczna przestrzeń i czy skutecznie zakotwiczy pomieszczenie. W betonowym domu miękkie dywany shaggy mogą naprawdę fantastycznie zaakcentować kolory przestrzeni.

Dobrą zasadą przy zakupie dywanów jest znalezienie dywanu, który będzie pasował do wybranej części wypoczynkowej, a nie całego pokoju. Często poleca się umieszczenie przednich nóg sofy i krzeseł bocznych na dywanie jako alternatywnego rozwiązania. Dywan o dziwnym kształcie lub okrągły dywanik może pozwolić na oszukanie wagi przez celowe nieprzestrzeganie tych zasad.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz umieścić wszystkie meble na dywanie, czy tylko na przednich nogach, pamiętaj, aby pozostawić kilka cm między ścianą a krawędzią dywanu, aby naprawdę określić miejsce do siedzenia. Przynieś teksturę do domu! Ruch pieszy jest kluczowym elementem przy rozważaniu tekstury dywanu. Jeśli jest to intensywnie używane pomieszczenie, takie jak salon, lub jeśli w grę wchodzą zwierzęta, możesz rozważyć dywanik wykonany w całości z wełny, sizalu lub bawełnianego splotu płaskiego, ponieważ mogą one wytrzymać to wszystko. W przypadku salonów nie tak bardzo eksploatowanych – jedwabne lub antyczne dywany są wyjątkowo luksusowym wyborem, aczkolwiek z pewnością trzeba mieć na nie spory budżet. Aby uzyskać bardziej przystępną cenę, lepiej jest postawić na wełniany ręcznie tkany dywan lub połączenie wełny i sztucznego jedwabiu.

Zabawa zaczyna się od wyboru koloru i wzoru. Nie bój się koloru – postaw na dywany z ciekawym wzorem. Wzór pomaga również ukryć zużycie i pozwala naprawdę cieszyć się przestrzenią, o to właśnie chodzi.