Holowanie auta poza granicami kraju – szukamy najlepszych ofert w Krakowie

pexels-photo-943930

Pomoc drogowa to biznes, który praktycznie zawsze będzie miał swój rynek zbytu. W momencie awarii samochodu kierowcy bowiem często nie maja innego wyjścia, tylko zadzwonić po profesjonalną pomoc. Trzeba bowiem jakoś odholować auto do warsztatu, w którym zostanie naprawione. W Krakowie sporo jest firm, które świadczą usługi holowania samochodów na długich i krótkich trasach.

Holowanie samochodu to usługa, która rządzi się swoimi prawami i jest dosyć mocno lokalna. Firmy, które działają na krakowskim rynku doskonale sobie radzą nawet w obliczu dosyć dużej konkurencji. Zapotrzebowanie na holowanie jest bowiem praktycznie codziennie. Nawet najnowszej klasy samochody czy inne pojazdy mają to do siebie, że ulegają mniejszym lub większym awariom i potrzebna jest fachowa pomoc. Psują się nie tylko samochody, ale również maszyny budowlane czy inne pojazdy. One również musza być w jakiś sposób odholowane do miejsca naprawy.

Koszty holowania uzależnione od liczby kilometrów

Pomoc drogowa SłubiceJak znaleźć dobrą firmę holującą auta w kraju i za granicą? Przede wszystkim dobrze jest zrobić research firm znajdujących się obecnie na rynku, porównać samochody, jakimi świadczone są usługi oraz choćby wstępnie ceny. Koszty usług holowniczych są bowiem różne i ściśle związane z ilością kilometrów, jakie ma do przejechania laweta. Na lokalnym rynku koszty są raczej dosyć niskie – laweta dociera bowiem szybko na miejsce zdarzenia. Kierowcy sami też wybierają takie firmy, których siedziba jest jak najbliżej miejsca, w którym zepsuło się auto. Dzięki temu mogą liczyć na to, że dowiezienie auta do warsztatu samochodowego nie będzie nadmiernym wydatkiem.

Holowanie auta zza granicy

Usługi holowania samochodów to nie tylko sprowadzanie zepsutych samochodów z dróg do warsztatów samochodowych, ale również wiele innych usług. W wielu krakowskich firmach transportowych można między innymi zamówić usługi holowania aut za granicą. To dobre rozwiązane dla osób, którym zdarzył się poważniejszy wypadek samochodowy za granica lub spora awaria i chcą, aby naprawą zajął się warsztat samochodowy w Polsce. Dzięki dobrym usługom transportowym można szybko i sprawnie sprowadzić samochód na lawecie i dostarczyć go do wybranego warsztatu samochodowego. Dobra laweta autostrada A2 Hannover pozwala na sprowadzenie samochodu w takiej cenie, która nie będzie nadmiernym obciążeniem dla budżetu. Warto jednak pamiętać, że takie dalsze trasy trzeba zamawiać z nieco większym wyprzedzeniem i nie każde zamówienie zostanie zrealizowane od ręki. Laweta do długiej trasy również musi się przygotować, a jej właściciel musi przed wyjazdem załatwić wszystkie inne zlecenia. Dopiero wtedy może wybrać się w trasę, która będzie trwała co najmniej kilkanaście godzin. Oczywiście, tego rodzaju usługi są odpowiednio wyżej płatne. Powinni zdawać sobie z tego sprawę klienci, którzy chcą sprowadzać samochód na dużą odległość.