O ile nie utkniesz na poboczu drogi, czekając na lawetę, prawdopodobnie nigdy nie zastanawiasz się nad lawetami. A dlaczego miałbyś? Codziennie masz inne rzeczy do przemyślenia. Tak nie jest w przypadku usługodawców takich jak https://drogowipomocnicy.pl/holowanie-warszawa-24h-24h/ — oni myślą o tym temacie nawet 24 godziny na dobę. Jeśli chcesz na chwilę wczuć się w ich sytuację – czytaj dalej! W tym poście dowiesz się kilku zabawnych faktów na temat lawet, które możesz przekazać znajomym.
Holowanie to stary zawód
Już w 1916 roku mechanik Ernest Holmes otrzymał zadanie wyciągnięcia Forda Model T, który zjechał z drogi do strumienia. Ostatecznie samochód został uratowany, ale dopiero po ośmiu godzinach – sześciu mężczyzn, którzy ręcznie wciągnęli go z powrotem na drogę! Nie trzeba dodawać, że Holmes był sfrustrowany tym, że ta próba trwała tak długo i był zdeterminowany, aby znaleźć prostsze rozwiązanie. Wymagało to wielu prób i błędów, ale Holmes ostatecznie otrzymał patent na swoją lawetę w 1919 roku.
Pierwszą lawetą był Cadillac
Czy uwierzysz, że pierwsza maszyna holująca Holmesa została zamontowana z tyłu jego Cadillaca z 1913 roku? Zmodyfikował swój samochód, aby obsługiwał system dźwigu i koła pasowego. Niestety konstrukcja nie była wystarczająco stabilna, aby poradzić sobie z codziennymi obowiązkami holowniczymi. Gdyby to zadziałało, moglibyśmy żyć w świecie, w którym wszystkie usługi holownicze jeżdżą Cadillaciem! Pierwsza udana komercyjna laweta Ernesta była przebudowanym pojazdem napędzanym parą z 1913 roku.
Istnieje pięć głównych typów lawet
Na szczęście branża holownicza przeszła długą drogę w ciągu ostatnich 100 lat. Obecnie istnieje pięć różnych typów wózków holowniczych: hak i łańcuch, podnośnik kołowy, wysięgnik, platforma i zintegrowane ciężarówki. Typ ciężarówki, którą wyśle twoja usługa holownicza zależy od typu pojazdu, którym jeździsz, i sytuacji, w której się znalazłeś. Najlepsze firmy holownicze posiadają bardzo dużą flotę różnych typów ciężarówek – z którymi mogą holować wszystko, od ciężkich samochodów ciężarowych i SUV-ów po motocykle.
Bycie technikiem holowniczym to nie bułka z masłem
Podobnie jak profesjonaliści w wielu różnych branżach, to oni sprawiają, że holowanie wydaje się całkiem proste. Zaufaj nam jednak, gdy mówimy, że zawód holowniczy nie jest taki prosty, jak się wydaje! Aby nawet prowadzić lawetę, potrzebujesz specjalnego prawa jazdy, które nie jest łatwe do uzyskania. Ponadto istnieje wiele przepisów, które w wysokim stopniu regulują branżę holowania.
Możesz odwiedzić muzeum lawet
Czy naprawdę fascynują Cię lawety? Jeśli tak, to powinieneś wybrać się na wycieczkę do muzeum, gdzie znajdują się wszelkiego rodzaju eksponaty przedstawiające historię i tradycje branży lawet. Takie miejsce istnieje naprawdę!
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz usługi holowniczej w Krakowie, czy potrzebujesz pomocy drogowej, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o holowaniu, nie wahaj się dowiedzieć więcej na ten temat, na wszelki wypadek!