Gdzie zaparkować przy porcie lotniczym Kraków Balice?

17323618152_2a8df93294_h

Na lotnisko w Balicach pod Krakowem możemy dojechać na kilka różnych sposobów – możemy wziąć taksówkę, dojechać autobusem albo pociągiem. Możemy również wybrać własne auto, co najczęściej okazuje się najwygodniejszą i najszybszą opcją. Gdzie jednak zaparkować?

Coraz większa liczba klientów portów lotniczych w Polsce powoduje, że powstaje tak dużo parkingów w ich okolicy. Gdy chodzi o Balice parking dostępny od razu przy terminalu – jest to parking zarządzany przez ten port lotniczy, ale możemy też skorzystać z ofert innych firm, które oferują miejsca do parkowania w okolicy.

Bezpośrednio przy porcie Kraków Airport obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania samochodów poza wyznaczonymi strefami. Najbliżej do terminala mają ci, którzy odwożą innych na lotnisko – wówczas mogą skorzystać ze strefy „Kiss & Fly”, w której 10 minut postoju jest darmowe. Za każde kolejne rozpoczęte 10 minut zapłacimy aż 10 złotych.

Dłuższy postój możliwy jest na pobliskim parkingu wielopoziomowym, który określany jest jako P1, a także parkingach terenowych P2 i P3. Na parkingu wielopoziomowym za pierwszą godzinę zapłacimy 10 złotych. Tyle samo kosztuje każda kolejna godzina aż do 5 godzin. Pierwsza dobra liczona powyżej 5 godzin to koszt 55 złotych, każda kolejna – 25 złotych. Po 2 tygodniach parkowania cena jednej doby to 10 złotych. Mniej zapłacimy za zostawienie auta na parkingu terenowym – tutaj godzina to 9 złotych, pierwsza doba – 45 złotych, każda kolejna doba – 15 złotych, a po 2 tygodniach – 5 złotych.

Wobec tego ceny nie są zbyt przystępne. Warto więc sprawdzić oferty okolicznych firm, które kuszą bardziej atrakcyjnymi cennikami. Około 400 metrów od terminala zlokalizowany jest Interparking, gdzie za każdą godzinę zapłacimy 2 złote, a za pierwszą dobę i każdą kolejną tylko 6 złotych. Interparking nie tylko zapewnia klientom niskie ceny, ale też dodatkowe udogodnienia. To parking dozorowany, działający 24 godziny na dobę, z transportem gratis na terminal i z powrotem dla swoich klientów. Można skorzystać też z dodatkowych usług – ładowanie akumulatora, myjka, kompresor, fotelik dla dziecka.