Gdzie lecieć na ferie? 5 atrakcyjnych kierunków lotów z Balic

Happy family enjoying winter vacations in mountains. Playing with snow, Sun in high mountains. Winter holidays.

W tym roku ferie dla mieszkańców województwa małopolskiego wypadają dopiero w drugiej połowie lutego, zatem jest jeszcze trochę czasu na to, by zaplanować zagraniczny wyjazd. Zwłaszcza, że promocji na tanie bilety jest teraz sporo. Gdzie lecieć na ferie z Balic?

Malaga

Słoneczna Andaluzja kusi nie tylko wysoką temperaturą w lutym, ale również ciekawą architekturą, licznymi zabytkami oraz bardzo dobrym jedzeniem. Wprawdzie na plażę jest zdecydowanie za chłodno, ale przylatując do Malagi bez problemu pozbędziemy się ciepłej zimowej kurtki i spędzimy czas ferii w lekkiej bluzie, bo średnia temperatura w lutym w Maladze wynosi około 14oC.

Alicante

Druga słoneczna, hiszpańska destynacja. Nieco chłodniejsza w lutym niż Malaga, ale za to, poza sezonem, zdecydowanie tańsza. To idealny okres dla tych, którzy chcieliby zwiedzić region Walencji, a nie mogą pozwolić sobie na urlop w sezonie.

Bazylea

To niezwykłe miasto świetnie sprawdzi się podczas ferii, oferując możliwość połączenia wyjazdu turystycznego z narciarskim. W samym mieście można spędzić 3-4 dni, a później wybrać się w Alpy – np. do najpopularniejszego kurortu dla narciarzy 4 Doliny w Alpach Wallis.

Paryż

Dla dorosłych miasto a dla dzieci Disneyland! Wprawdzie opcja wizyty w Disneylandzie zimą może wydawać się niezbyt atrakcyjna, ale odwiedzenie Disneylandu poza sezonem ma jedną bardzo dużą zaletę – brak kolejek do atrakcji. Dzięki temu w jeden dzień można doświadczyć 2-3 razy tyle, ile w sezonie. A od emocji i tak będzie wam gorąco.

Gdańsk

A może ferie w Polsce? Podróż z Krakowa do Gdańska wcale nie musi być uciążliwa. Samolotem to zaledwie godzina. W okresie ferii w Małopolsce, dostępnych jest jeszcze kilka kombinacji nie aż tak drogich biletów lotniczych. Okazja, by zwiedzić z dzieckiem północne rejony kraju.

Rozważając wyjazd na ferie z dzieckiem, weź pod uwagę długość czasu, jaki maluch będzie musiał spędzić w samolocie. Czy wytrzyma 4-godzinny lot do Madrytu lub Lizbony (który wraz z czasem oczekiwania na lotnisku wydłuża się do 6-7 godzin podróży)? Jeśli dysponujesz własnym środkiem transportu, to zdecydowanie wygodniejszą opcją dojazdu na lotnisko z dzieckiem będzie samochód (parking Balice – tu możesz na czas podróży tanio zostawić auto). Pamiętaj też o tym, by wybrać taki kierunek podróży, by na dziecko również czekały atrakcje.

We współpracy z serwisem Tanie Loty