Gadżety do kuchni – dla niej

Zdjęcie do artykułu nr 15

Żyjemy w czasach, w których ogromna popularność serwisów społecznościowych niesamowicie nakręca powstawanie nowych potrzeb. Oglądając zdjęcia czy filmy znajomych, oraz znanych influencerów, zaczynamy dostrzegać przedmioty i gadżety, o których istnieniu nigdy nie słyszeliśmy, by poczuć nagłą potrzebę posiadania ich. To powszechne zjawisko sprawia, że sporo firm zaczyna wymyślać nowe, ciekawe przedmioty. Oto kilka przydatnych, tanich i ciekawych gadżetów, idealnych dla kucharzy amatorów.

Elektryczna ostrzałka do noży

Jeżeli mamy nieostre noże w swojej kuchni, to warto nadać im odpowiednią ostrość. Niestety, używanie kamieni jest dość trudne, a ostrzałki dość często nie pasują do naszych noży, ostrząc je tylko na kilka chwil. Elektryczna ostrzałka do noży nie tylko dostosowuje swój kształt do profilu noża, ale też umożliwia dodatkowe smarowanie podczas procesu ostrzenia (wydłuża to żywotność noża), oraz zbiera opiłki (większa czystość i bezpieczeństwo). Gadżet ten działa na akumulator, jest łatwy w czyszczeniu, oraz dostępny w różnych rozmiarach. Więcej gadżetów i innych pomysłów na prezent znajdziesz na stronie http://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty/prezent-dla-niej.html – znajdują się tam propozycje gadżetów do różnych pomieszczeń.

Noże wykonywane ręcznie

Kiedyś gadżet przeznaczony wyłącznie dla osób zamożnych, dziś dostępny dla każdego. Noże wykonywane ręcznie charakteryzują się nie tylko unikalnością, ale przede wszystkim ogromną żywotnością oraz niesamowitą jakością. Najtańsze, małe noże można kupić już w cenie 100 zł, jednak jeżeli zdecydujemy się na zakup u krajowego twórcy noży, musimy liczyć się z wydatkiem nawet 250 zł. Noże kuchenne czy tasaki to już wyższy koszt, zaczynający się od 500 zł. Jednak taki gadżet wytrzyma tygodnie bez ostrzenia i dziesiątki lat eksploatacji.

Podkładki do smażenia bekonu w mikrofalówce

Każdy fan chrupiącego boczku zna ten ból, gdy mamy ochotę na przekąskę, lecz nie mamy czasu albo chęci na smażenie jej na patelni. Rozwiązaniem takiego problemu jest podkładka do smażenia boczku w mikrofalówce. Wystarczy położyć na niej plastry mięsa, nastawić mikrofalówkę i po ok. 2 min mamy idealnie zrobione, smażone kawałki bekonu. Koszt takiego gadżetu to zaledwie 30 zł, jest on wykonany z silikonu, więc łatwo go wyczyścić nawet w zmywarce, a jednocześnie możemy przyrządzić do 12 plastrów jednocześnie.

Dymiarka

Smak wędzonego mięsa, serów i ryb jest niepowtarzalny i ma wielu fanów. Dla każdego miłośnika takich dań, powstała dymiarka, która umożliwia nam wędzenie na szybko niedużej ilości produktów. Użyć możemy dowolnego drewna czy np. siana, należy jednak pamiętać, by było ono odpowiednio rozdrobione. Dzięki odpowiednim filtrom, zapach spalenizny nie przedostaje się do kuchni, a odpowiednia konstrukcja ratuje nas przed zbyt nagrzanymi elementami dymiarki.

Obieraczka do czosnku

Gadżet ten pokochają zwłaszcza miłośnicy czosnku świeżego. Ten, dość mocno charakteryzuje się tym, że skórka nie odchodzi od ząbków zbyt łatwo, gdyż jest wilgotna i miękka. A wystarczy czosnek wrzucić do małej, silikonowej obieraczki, trochę nią pokręcić w rękach i po kilku sekundach nasz ząbek jest czysty, dodatkowo nie jest w żaden sposób uszkodzony.

Kuchenne gadżety może nie sprawią, że świat będzie lepszym miejscem, ale pomogą nam oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.