Fototapeta na ścianę – czy warto ją mieć?

20200528222349_pexels-photo-1227497.jpeg

Czas, gdy na ścianach w domu można było mieć w zasadzie tylko jednolitą biel już dawno minęły. Obecnie możemy podążyć za różnymi trendami w projektowaniu wnętrz i nawet ścianę potraktować, jak element wystroju. Pomoże nam w tym tapeta z unikalnym wzorem lub wspaniałym krajobrazem, która nie tylko doda pomieszczeniu charakteru, ale także umożliwi całkowicie odmienić nasze odczucia względem tej przestrzeni. Czy warto zatem mieć na ścianie tapetę?

1. Optyczne powiększenie przestrzeni

2. Geometryczna zabawa z perspektywą

3. Ciekawy akcent dla każdej aranżacji wnętrz

Optyczne powiększenie przestrzeni

Tapety ścienne to trend znany w aranżacji wnętrz od bardzo dawna. Kiedyś stanowiły po prostu zamiennik farby, jednak obecnie potrafią stworzyć prawdziwie zapierającą dech w piersiach przestrzeń, jeżeli tylko dobierzemy odpowiedni obraz. Jest to świetny sposób na optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni – jeżeli wybierzemy wzór dający wrażenie głębi, na przykład z jakimś krajobrazem lub detalem architektonicznym możemy w łatwy sposób sprawić, że pomieszczenie “odetchnie” i stanie się bardziej przestronne, niż w rzeczywistości. Taki zabieg to szczególnie dobry pomysł w sytuacji, gdy mamy niewielkie mieszkanie, a jednak chcemy czuć się w nim, jak w prawdziwym penthousie. Wiele ciekawych wzorów pozwalających osiągnąć taki efekt znajdziesz na pieknetapety.pl.

Geometryczna zabawa z perspektywą

Innym sposobem na kreatywne wykorzystanie tapety Kraków jest użycie wzorów geometrycznych i przestrzennych, które zaburzają perspektywę. Takie wykorzystanie obrazu umożliwi uzyskanie zwariowanego i przykuwającego oko efektu, który nie umknie uwadze żadnemu z naszych gości. Tapety zawierające w sobie fraktale, bryły przestrzenne czy zakręcone wzorki sprawdzą się szczególnie dobrze w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, gdzie dopełnią lub staną w kontraście do pozostałych elementów wystroju pomieszczenia.

Ciekawy akcent dla każdej aranżacji wnętrz

To jednak nie wszystko, co możemy “wyciągnąć” z zastosowania tapety w salonie czy innym pokoju. Jeżeli nie pasują nam wzory abstrakcyjne, możemy zdecydować się na obraz natury lub jakiegoś miejsca, które ma dla nas szczególne znaczenie. Dzięki temu, że do wyboru jest praktycznie niezliczona ilość kompozycji, każdy może znaleźć coś dla siebie i do każdego wnętrza da się dopasować zapierający dech w piersiach widok. Wystarczy tylko, że zastanowimy się, co by nam odpowiadało najbardziej, a potem poszukamy miejsca, w którym będziemy w stanie to zamówić.