Fotografia biznesowa – jak dopracować swój wizerunek przed zdjęciami?

women-3678419_960_720

Portrety firmowe są niezbędne do przedstawienia dobrego wizerunku Twojej firmy. Ważne jest, aby myśleć o przesłaniu, które próbujesz przekazać i dopasować do siebie. Na przykład kancelaria prawna może zdecydować się na założenie garnituru by wyglądać poważniej, podczas gdy właściciel firmy kreatywnej może preferować coś bardziej swobodnego i zabawnego.

Portrety pomagają humanizować Twoją firmę, niezależnie od tego, czy jest to redakcja czy profesjonalista. Oto przewodnik mówiący o tym, jak przygotować się do sesji zdjęciowych w firmie.

Fotografia biznesowa – dwa rodzaje portretów

Istnieją dwa różne typy zdjęć robionych dla firmy, które wyraźnie się od siebie różnią; portrety redakcyjne i profesjonalne portrety.

1. Portret redakcyjny

Zdjęcia redakcyjne są zwykle wykonywane w miejscu pracy. Jest to oryginalne i kreatywne podejście, bardziej interesujące niż zwykłe tło, ale nadal uważane jest za profesjonalne. Na przykład szef kuchni może mieć swój portret redakcyjny w kuchni, w kapeluszu szefa kuchni. Ten typ zdjęć często występuje w czasopismach i online.

2. Profesjonalny portret

Profesjonalne zdjęcia biznesowe są zwykle wykonywane w studiu fotograficznym z neutralnym tłem i specjalnym oświetleniem, tak aby skupić się wyłącznie na temacie. Pod względem kadrowania ramiona i wierzch klatki piersiowej są zazwyczaj widoczne. Odzież biurowa może być elegancka lub swobodna w zależności od firmy i wizerunku, który chce przedstawić.

Duże firmy często wykorzystują profesjonalne portrety do prezentacji swoich pracowników, ale są one również używane:

  • w serwisach społecznościowych, takich jak Linkedin i Twitter
  • w CV jako zdjęcie profilowe

Uzyskanie właściwej równowagi w takich zdjęciach jest trudne, ale jeśli wykonują je profesjonaliści tacy jak https://playcolors.pl/zdjecia/biznesowe/ jest dużo łatwiej. Poniżej ważne rzeczy do rozważenia podczas wykonywania korporacyjnych zdjęć.

Twój wygląd

Ważne jest, aby zastanowić się, jaka jest Twoja najlepsza strona. Niektórzy ludzie są świadomi swoich rysów twarzy. Fotografowie portretowi są przyzwyczajeni do tego, więc nie czuj się zawstydzony, mówiąc im, że na przykład jedno z twoich oczu jest większe niż drugie. W tym przypadku fotograf może ustawić cię na bok, tak aby perspektywa sprawiała, że jedno i drugie oko wyglądają tak samo.

Twój uśmiech

Większość ludzi wie, czy lepiej wygląda gdy się uśmiechają się zębami, czy nie. Nawet w przypadku profesjonalnych zdjęć – uśmiechaj się w dowolny sposób. Wymuszony uśmiech nie jest dobry i może nawet sprawić, że będziesz wyglądał na nieszczerą osobę. Powinieneś być w stanie rozpoznać „prawdziwy” uśmiech przez oczy danej osoby. Najważniejsza wskazówka: pomyśl o kimś lub o czymś, co sprawia, że się uśmiechasz – to cię rozluźni i zapewni wspaniały, prawdziwy uśmiech!

Co ubrać?

Jako mężczyzna powinieneś założyć swój ulubiony garnitur, najlepiej w ciemnym kolorze, takim jak szary lub granatowy. Jeśli jesteś kobietą – wybierz profesjonalny, klasyczny strój biurowy.