Fenomen tropikalnych roślin doniczkowych

orchids-4029492_960_720

Większość typowych roślin doniczkowych sprzedawanych w centrach ogrodniczych to w rzeczywistości rośliny egzotyczne sklep. Rośliny tropikalne są doskonałymi roślinami doniczkowymi, ponieważ są roślinami bardzo łatwymi w uprawie wewnątrz, a większość z nich ma te same podstawowe potrzeby. To dla nas wspaniała nowość, która znacznie ułatwia pielęgnację tropikalnych roślin doniczkowych!

Uprawa roślin tropikalnych w pomieszczeniach

Kiedy idziesz na zakupy i szukasz nowych odmian roślin doniczkowych, możesz zauważyć, że większość centrów ogrodniczych ma wiele tego samego rodzaju tropikalnych roślin doniczkowych. Powodem tego jest to, że są to rodzaje roślin tropikalnych, które są łatwe w uprawie w pomieszczeniach.

Rośliny tropikalne tworzą doskonałe rośliny doniczkowe, ponieważ wiele z nich może z łatwością przystosować się do uprawy w pomieszczeniach. Wiele z tych roślin pochodzi z lasów tropikalnych, gdzie żyją w cieniu dużych drzew. Oznacza to, że nie potrzebują dużo światła, co jest idealne, ponieważ większość z nas i tak nie ma dużo słońca w naszych domach.

Ponadto, powodem, dla którego są najpopularniejszymi roślinami domowymi, jest to, że większość z tych egzotycznych roślin domowych nie wymaga dużej ilości specjalnej pielęgnacji. To sprawia, że utrzymanie ich przy życiu jest o wiele łatwiejsze!

Najlepsze rośliny tropikalne do domu

Istnieją setki (prawdopodobnie nawet tysiące) różnych rodzajów roślin tropikalnych do użytku w pomieszczeniach, więc ciężko byłoby je wszystkie wymienić. Dlatego mamy krótką listę najlepszych i najczęściej spotykanych roślin doniczkowych, które można znaleźć w sprzedaży w centrach ogrodniczych. Te łatwe rośliny doniczkowe to najlepszy wybór dla roślin do uprawy w pomieszczeniach:

• Rośliny palmowe
• Bromeliady
• Dracena
• Filodendron
• Paprocie

Instrukcje dotyczące pielęgnacji tropikalnych roślin doniczkowych

Jak wspomniano powyżej, najpopularniejsze tropikalne rośliny doniczkowe mają podobne rosnące wymagania. To dla nas niesamowite ułatwienie i sprawia, że pielęgnacja tropikalnych roślin doniczkowych jest o wiele łatwiejsza!

Oczywiście każda roślina jest inna, dlatego najlepiej jest sprawdzić dokładny typ rośliny tropikalnej, którą uprawiasz, aby upewnić się, że nie ma żadnych specjalnych instrukcji dotyczących pielęgnacji. Ale równocześnie warto zapamiętać kilka ogólnych wskazówek, jak dbać o rośliny tropikalne.

Jak podlewać tropikalne rośliny doniczkowe?

Większość roślin tropikalnych lubi, aby ich gleba była równomiernie wilgotna, ale nie mokra. Może to być trudne do zrobienia. Wiele pospolitych roślin doniczkowych będzie tolerować podlewanie od czasu do czasu. Ale nadmierne podlewanie jest główną przyczyną usychania tropikalnych roślin domowych. Dlatego staraj się nie dopuścić do wystąpienia którejkolwiek skrajności. Regularnie sprawdzaj glebę i podlewaj rośliny doniczkowe tylko wtedy, gdy tego potrzebują. Aby sprawdzić, czy roślina potrzebuje wody, wsuń palec na około cm w ziemię. Jeśli gleba jest mokra, nie trzeba jej podlewać.