Energylandia – letnie szaleństwa w tropikalnej strefie!

img_48161-min

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który licznie odwiedzają goście nawet z jej najdalszych krańców. Wielu z nich interesują liczne ekstremalne atrakcje, a zwłaszcza sławny, otworzony w ubiegłym roku Hyperion – największy Mega Coaster w Europie. Warto jednak zwrócić uwagę, że równie dużą popularnością cieszy się strefa Water Park, która została dodatkowo rozbudowana w ostatnim czasie o strefę Tropical Fun.

Strefa Water Park funkcjonuje na terenie Energylandii od 2016 roku i w tym czasie zdążyła zaskarbić sobie grupę wiernych fanów. Całość naśladuje pełną atrakcji tropikalną wyspę, na której każdy z gości może odnaleźć idealne miejsce dla siebie. Oczywiście można tutaj także po prostu odpocząć lub napić się jednego z napojów z Tropical Baru. Sama woda jest błękitna, a strefa jest bezpieczna również dla osób najmłodszych – nad całością czuwają liczni wykwalifikowani ratownicy.

Water Park składa się w sumie z 3 basenów (woda w nich jest podgrzewana, a głębokość sięga maksymalnie 120 cm), całość zajmuje około 1800 m2. Przebieralnie i suszarki są dostępne dla wszystkich gości.

Strefa została rozbudowana o strefę Tropical Fun – będzie ona idealna dla osób, które poszukują nie tylko wspominanego odpoczynku pod palmami, ale również dozy bardziej ekstremalnych wrażeń. Na gości czeka aż 10 zjeżdżalni, o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla osób w różnym wieku. Tych najbardziej odważnych zachęcamy do sprawdzenia zjeżdżalni Kamikadze, a tych z dziećmi zapraszamy na liczne mniejsze zjeżdżalnie. Cała strefa Tropical Fun to największy otwarty park wodny w naszym kraju – to oczywiście kolejny argument, który zachęca do jej odwiedzenia.

Dostęp do wszystkich ze wspominanych atrakcji oczywiście obowiązuje w ramach jednego biletu – goście Energylandii mogą korzystać ze wszystkich atrakcji, również tych, które znajdują się w innych strefach tematycznych parku. Przed przyjazdem warto, więc dokładnie sprawdzić plan Energylandii oraz wszystkie oferowane przez nią atrakcje, których lista znajduję się pod adresem https://energylandia.pl/atrakcje/ – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz przygotowania własnego planu pobytu.

Atrakcje dostępne w strefie Water Park:

Aloha Slide

To zjeżdżalnia, która na pewno nie jednej osobie zapadnie w pamięć. Jest ona naprawdę długa – to aż 111 metrów a jej początek znajduje się na wysokości aż 9 metrów! Do dyspozycji gości oddane są specjalne pontony, które umożliwiają zarówno atrakcyjne jak i bezpieczne zjazdy. Pontony dostępne są zarówno w opcji jedno, jak i dwuosobowej.

Tiki Ride

W tym przypadku mamy do czynienia z jeszcze bardziej ekstremalnym rozwiązaniem niż wspomniana przed chwilą Aloha Slide. Tiki Ride ma aż 153 metry długości i start rozpoczynający się na wysokości ponad 15 metrów! Gdyby tego było mało, goście mogą liczyć na kilka naprawdę ekstremalnych zakrętów. Wrażenia zdaniem wielu podobne są nawet do tych na roller coasterach! I w tym przypadku zjazdy odbywają się na specjalnych pontonach.

Tropical Splash

Ta zjeżdżalnia składa się z aż 6 torów, a zjazdy obywają się na specjalnych matach – wszystko po to, aby prędkości zjazdów były satysfakcjonujące nawet dla najbardziej wymagających. Start rozpoczyna się na wysokości 9 metrów a kończy w wodzie, oczywiście głośny pluskiem.

Exotic Fun

Zjeżdżalnia wyraźnie różniąca się od konstrukcji opisanych powyżej. Exotic Fun możemy porównać do swego rodzaju leja, w którym zjeżdżający porusza się podczas zjazdu w absolutnie wszystkich kierunkach, a kierunek jazdy jest nie do przewidzenia, co potęguje wrażenia gości. Start z poziomu 9 metrów.

RMF MAXXX Kamikadze

To zdecydowanie opcja dla osób najodważniejszych. O tej zjeżdżalni już wspominaliśmy, jest ona również znana, jako „zjeżdżalnia z zapadnią”. Stajemy na wysokości ponad 15 metrów na podłodze a ona się pod nami… zapada! Później pokonujemy aż 90 metrów z naprawdę zawrotną prędkością. Jeżeli poszukujecie najbardziej ekstremalnej atrakcji strefy Water Park – właśnie ją znaleźliście.

Statek ze zjeżdżalniami

Jak wspominaliśmy wcześniej, w strefie oprócz szybkich zjeżdżalni znajdują się rozwiązania idealne dla najmłodszych – i taki jest właśnie statek ze zjeżdżalniami. Jest to opcja raczej powolna w porównaniu do opisanych wcześniej atrakcji. Charakteryzuje się też dużym bezpieczeństwem, zjazdy naszych pociech odbywają się w towarzystwie ratowników.

Strefa Water Park ma do zaoferowania gościom Energylandii naprawdę sporo. Można tutaj zarówno wypocząć, jak i znakomicie się bawić, a ilość i różnorodność zjeżdżalni sprawiają, że każdy będzie w stanie znaleźć wśród nich swoją ulubioną. Jeżeli jeszcze nigdy nie odwiedziliście strefy Water Park w Energylandii – serdecznie do tego zapraszamy. Pamiętajcie, że wszystkie atrakcje dostępne są w ramach jednego biletu, czeka więc na Was wspaniała zabawa po prostu bez ograniczeń.