Wózki widłowe elektryczne – najważniejsze zalety. Co warto o nich wiedzieć?

computer-1331576_640

Wózki widłowe z napędami elektrycznymi mają wiele zalet, co powoduje, że aktualnie są one wybierane tak często przez firmy. Jakie są najważniejsze zalety tego typu wózków widłowych? Sprawdź teraz!

Czym są wózki widłowe elektryczne?

Sprzęt jak wózki widłowe elektryczne jest dzisiaj stosowany coraz częściej zamiast popularnych kiedyś wózków z napędami gazowymi. Ze względu na zastosowanie silników elektrycznych zasilanych energią z pojemnych akumulatorów wózki te mogą pracować sprawnie, szybko i całkowicie bezemisyjnie.

Obecnie wózki widłowe o elektrycznych napędach ma w ofercie wielu popularnych producentów sprzętu tego typu. Są one oferowane w różnych wariantach pod kątem swojego udźwigu, wyposażenia oraz wymiarów, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego przeznaczenia.

Chociaż wózki widłowe elektryczne mają wiele zalet, to jednak warto wskazać, że również są on związane z określonymi wadami. Co zatem warto wiedzieć o tego typu sprzęcie?

Zalety wózków widłowych elektrycznych

Wśród najważniejszych zalet wózków widłowych o napędach elektrycznych znajdują się:

  • Brak emisji spalin – wykorzystanie elektrycznego silnika oraz akumulatorów powoduje, że podczas pracy wózki widłowe elektryczne nie emitują żadnych spalin, dlatego mogą być używane w pełni bezpiecznie.
  • Wysoka wydajność – wózki elektryczne także cechują się wysokim poziomem wydajności pracy i sprawdzają się przy podnoszeniu nawet znacznych ładunków.
  • Szybka i zwrotna praca – silniki elektryczne łatwo się rozpędzają, a także poprawiają zwrotność sprzętu.
  • Długi czas pracy – nowoczesne akumulatory nie wymagają częstego podłączania do prądu, co powoduje, że mogą pracować przez długi czas.
  • Proste sterowanie – wózki z elektrycznym silnikami są łatwe w prowadzeniu. Stosuje się różne rozwiązania umożliwiające sterowanie, na przykład wielofunkcyjne dźwignie, joysticki.
  • Kompaktowa budowa – dużym autem wózków widłowych elektrycznych jest też ich niewielki rozmiar, więc sprawdzają się nawet w małych wnętrzach.

Gdy chodzi o wady, to wózki widłowe elektryczne są nadal dość drogie, a także wymagają regularnego doładowywania.