Egzamin na prawko przed Tobą? Skorzystaj z rad doświadczonego instruktora jazdy w Krakowie

how-to-be-driving-instructor-nsw-step-by-step

Kiedy twój egzaminator mówi, że zdałeś egzamin na prawo jazdy, otwierają się dla Ciebie drzwi na zupełnie nowy świat. Poprosiliśmy o instruktora jednej z najlepszych szkół jazdy w Krakowie o wskazówki dla osób przygotowujących się do egzaminu. Zachęcamy przyszłych kierowców zapoznania się z poradami pana Franciszka Zawadzkiego.

Pan Franciszek koncentruje się na znaczeniu umiejętności uczenia się przez całe życie, a nie tylko umiejętności uczenia się jazdy po to, aby zdać test. Upewnia się, że uczy swoich uczniów bezpiecznych umiejętności jazdy, których będą używać na zawsze, i pyta ich, czy czuliby się bezpieczniej, jeżdżąc z małym dzieckiem z tyłu. Jeśli odpowiedź brzmi „tak” uznaje że są gotowi do jazdy po egzaminie na prawko.

Muzyka w trakcie lekcji

Pan Franciszek zachęca również swoich uczniów do ćwiczenia jazdy z muzyką. Większość uczniów nie będzie słuchać muzyki podczas lekcji jazdy, ale ćwiczenie z radiem może być świetnym sposobem na przygotowanie uczniów do samodzielnego poruszania się w trasie.

Dodaje też, że nie ma sensu rozwodzić się nad swoimi błędami. Instruktor nauki jazdy, pan Franciszek Zawadzki wyjaśnia, jak ważne jest, aby nie rozwodzić się nad błędami popełnianymi podczas egzaminu na prawo jazdy. Nie możesz ich zmienić i nie ma gwarancji, że Twój błąd zakończy się niepowodzeniem. Zawsze mówi swoim uczniom, aby skupili się na tym, co widzą przed sobą w tym momencie, zamiast spoglądać wstecz na to, co już się stało.

Pomyśl o obuwiu

Twoje buty mogą nie być pierwszą rzeczą, o której myślisz, gdy zaczynasz uczyć się jeździć, ale noszenie niewłaściwego obuwia podczas jazdy może nie tylko utrudnić, ale także być niebezpieczne. Pan Franciszek mówi, że uczniowie powinni nosić coś z płaską, ale cienką podeszwą, ponieważ muszą być w stanie czuć, jak samochód reaguje na to, co robią.

Poznaj swoje procedury

Prawdopodobnie usłyszysz wiele dziwnych nowych terminów podczas nauki jazdy, ale dobra szkoła jazdy zawsze wyjaśni, jak ważne jest, abyś wiedział, co mają na myśli. Poznaj te różnorakie procedury i upewnij się, że korzystasz z nich za każdym razem, gdy jedziesz.

Dostosuj swój sprzęt do zmian

Nie ma nic gorszego niż nieostrożna zmiana biegów, więc Pan Franciszek – jako rezolutny instruktor jazdy, uczy znalezienia właściwej pozycji dłoni dla wszystkich swoich uczniów. Mówi swoim uczniom, by zwrócili twarz w kierunku pasażera podczas zmiany na 1. lub 2. bieg, a w kierunku do siebie, przechodząc na 3 i 4. Wyjaśnia, że takie konkretne umiejscowienie dłoni pozwoli uzyskać płynną zmianę biegów, która zawsze zapewni odpowiedni bieg.

Pan Franciszek też prosi swoich uczniów, aby zastanowili się, jak najlepiej się uczą, a jeśli nie wiedzą – niech się dowiedzą. Ponieważ każdy uczeń jest inny, ważne jest, abyś wiedział, który styl uczenia się i technika nauczania najlepiej Ci odpowiadają. Czy jesteś praktycznym uczniem, czy uczysz się najlepiej poprzez czytanie i słuchanie?

Na koniec dodaje: zapomnij o egzaminatorze. Wyobraź sobie, że właśnie bierzesz kogoś na przejażdżkę!

Materiały wykorzystane do opracowania artykułu nadesłała szkoła jazdy Tarnowskie Góry