Dywan shaggy w salonie

48 dywan jasny pokoj_800x595

Dywan shaggy to najlepsze rozwiązanie dla miłośników grubych i miękkich dywanów. Można go położyć w dowolnym miejscu w mieszkaniu i zawsze będzie wyglądał doskonale. Nie mniej jednak najczęściej jest on używany w salonach. Świetnie tam wygląda, uzupełniając wystrój i sprawiając, że pomieszczenie staje się bardzo przytulne.

Dywan w salonie

Salon to serce domu, a więc najważniejsze pomieszczenie, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu szczególnie podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów. Nic dziwnego więc, że włochaty dywan sprawdza się tam idealnie. Jest gruby, ciepły i miękki, a więc doskonale ociepla całe pomieszczenie.

Zalety dywanu shaggy?

Jest on wykonany zazwyczaj ze sztucznych włókien z domieszką wełny. Cena jest stosunkowo niewysoka, zważywszy na jego wysoką jakość i miękkość. Najbardziej charakterystyczną częścią tego dywanu jest jego runo. Jest wysokie, gęste, puszyste, niezwykle miękkie w dotyku i elastyczne, pomimo że zostało wykonane z tworzywa sztucznego. Co ciekawe, pomimo swojej wysokości nie ma tendencji do odkształcania się lub wypadania. Za to jest wyjątkowo komfortowe do chodzenia i przyjemne dla skóry.

Tego typu dywany najczęściej stają się ulubionym miejscem dla zabawy dla dzieci. Biorąc pod uwagę ich miękkość, to doskonale sprawdzą się przy małych dzieciach, które jeszcze nie potrafią chodzić lub nawet siedzieć, a więc potrzebują miękkiej i przyjemnej w dotyku przestrzeni wokół siebie. Oczywiście warto również wspomnieć o zwierzętach domowych, które z pewnością będą wolały odpoczywać na miękkim dywanie, zamiast swoim na posłaniu.

Pielęgnacja i kupno dywanu

Tego typu dywan można kupić w niemal każdym sklepie meblowym. Dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie kolorami, wzorami i materiałami, z których zostały wykonane. Jego wybór nie powinien należeć do trudnych, jednak jeśli jest to pierwszy dywan shaggy w domu, to warto na jego temat porozmawiać z doradcą w sklepie. Warto zapytać go, który z dostępnych modeli najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu, jak zachowuje się po dłuższym okresie użytkowania, czy ma tendencję do odkształcania, w jaki sposób go pielęgnować itd. Są to bardzo cenne informacje dla osób, które pierwszy raz będą miały taki dywan domu.

Pielęgnacja dywanów z reguły nie należy do skomplikowanych i czasochłonnych czynności. Tak naprawdę, aby utrzymać dywan w czystości, wystarczy go regularnie odkurzać i od czasu do czasu wytrzepywać z nadmiaru kurzu, który lubi się gromadzić w głębokich warstwach włosia. W przypadku pojawienia się plam z kawy lub herbaty najlepiej użyć suchego szamponu. Tak naprawdę jedyne czego nie wolno robić, to prać tego typu dywanu w wodzie, ponieważ to może uszkodzić lub odkształcić włosie dywanu.

Sprawdź różne rozmiary dywanów w sklepie DywanyWitek.pl:
Dywany 300×400 – https://dywanywitek.pl/pl/c/Dywany-300×400/657,
Dywany 200×300 – https://dywanywitek.pl/dywany-200×300,
Dywany 80×150 – https://dywanywitek.pl/dywany-80×150.