Zakup dysku USB – co uwzględnić przy zakupie?

Przechwytywanie

Nowoczesne osiągnięcia technologiczne są fantastyczne, w szczególności przechowywanie w chmurze jest bardzo wygodnym i bezpiecznym sposobem przechowywania informacji.

To powiedziawszy trzeba dodać, że skromny USB to wypróbowana i prawdziwa metoda przechowywania i transportu danych. Uważamy, że jest jeszcze dla niego miejsce – nawet w rozwijającym się społeczeństwie technologicznym.

W tym blogu artykule razem z mojpendrive.pl zajmiemy się niektórymi rzeczami, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem następnego dysku usb, aby upewnić się, że w pełni wykorzystasz swój zakup.

Przyjrzyj się bliżej specyfikacjom

Jeśli znalazłeś dwa podobnie wyglądające urządzenia USB, oba w wersji 3.0, oba wyprodukowane przez tę samą firmę i oba przechowujące dane o wartości 64 GB, możesz się zastanawiać, dlaczego jeden jest droższy od drugiego?

Prosta odpowiedź jest taka, że jedna kosztuje więcej ze względu na jakość komponentów, co ma znaczący wpływ na wydajność napędu. Dwie rzeczy określające prędkość napędu to, jak już wspomnieliśmy, komponent i port USB, do którego jest podłączony.

USB 3.0 zaprojektowano tak, aby był do dziesięciu razy szybszy niż jego poprzednik – 2.0. Jednak szybkość 3.0 musi być obsługiwana zarówno przez USB, jak i sam port. Jeśli więc kupisz wersję 3.0, ale port USB Twojego urządzenia obsługuje tylko prędkości 2,0, nadal będziesz pracować z szybkością 2,0.

Innym czynnikiem mającym wpływ na szybkość jest rodzaj pamięci flash i kontrolera wykorzystywanych w urządzeniu. Dyski wyższej klasy używają tego samego rodzaju kontrolerów i pamięci, które są używane w dyskach półprzewodnikowych, podczas gdy tańsze dyski wykorzystują komponenty niższej jakości.

Przyjrzyj się uważnie rozmiarowi

Jednym z najważniejszych problemów z niektórymi dyskami flash jest fakt, że rzeczywista obudowa urządzenia jest dość duża, co sprawia, że jednoczesne korzystanie z dwóch portów USB jest dość trudne. W dzisiejszych czasach, podobnie jak w przypadku niemal każdej nowoczesnej technologii, dyski flash stały się mniejsze i bardziej płaskie.

Jednak często mniejszą wartością jest szybkość. Mniejsze dyski, chociaż wygodniejsze i przenośne, nie są w stanie zmieścić tych wysokiej jakości komponentów wewnątrz urządzenia.

Oczywiście, jeśli szukasz wygody i przenośności, mniejszy dysk będzie w porządku. Jeśli jednak szukasz czegoś o większej mocy, fizycznie większe dyski są zwykle najlepszą opcją.

Przyjrzyj się uważnie długości przydatności

Zakup dysku flash ze standardowym portem USB i MicroUSB może być bardzo przydatny, jeśli chcesz przenieść dane z komputera na telefon komórkowy, ale najpierw musisz rozważyć coś.

Czy Twoje urządzenie obsługuje USB OTG (On-the-Go)? Ta specyfikacja umożliwia urządzeniu (smartfonowi, tabletowi itp.) odczytanie zewnętrznego dysku flash. Najłatwiejszym sposobem ustalenia, czy OTG jest włączony na twoim urządzeniu, jest po prostu Google. Jeśli twoje urządzenie nie jest kompatybilne z USB OTG, nie ma sensu kupować dysku z obsługą MicroUSB. To powiedziawszy, jeśli twoje urządzenie jest obsługiwane przez OTG, może to być bardzo przydatny sposób na dodanie dodatkowej pamięci i przesyłanie danych.