Rafting Dunajcem – prawdziwa przygoda w Pieninach

rafting-alexia

Rafting to coraz bardziej popularny w naszym kraju sport i sposób na spędzanie wolnego czasu. Niewiele jest u nas rzek tak idealnych do raftingu, jak Dunajec. Wspaniałe widoki i rwący nurt to właśnie połączenie, które przyciąga pasjonatów raftingowe przygody. Rafting Dunajcem to przygoda, którą przeżyć może każdy – niezależnie od wieku, przygotowania, czy kondycji fizycznej.

Rafting Dunajec – przygoda dla każdego

Rafting na Dunajcu to przygoda dla praktycznie każdego. Ta rzeka oferuje uczestnikom spływów pontonowych i kajakowych bardzo dużo. Przede wszystkim są to zachwycające widoki. Pieniński przełom Dunajca to krajobraz wręcz zjawiskowy, którego turystyczny potencjał został doceniony już dawno temu. Od lat na Dunajcu organizowane są spływy tradycyjnymi tratwami. Uczestnicy spływów raftingowych bez wątpienia zabiorą ze sobą do domu wspomnienia związane z tym niesamowitym miejscem. Jest to rzeka o bardzo żywym nurcie, ale wbrew pozorom jej przepłynięcie nie stanowi dużej trudności. Dlatego też przygodę raftingową przeżyć może każdy. Jak najbardziej znajdzie się tu miejsce dla rodziców z dziećmi i osób starszych. Doświadczeni instruktorzy pracujący przy spływach raftingowych zadbają również o dobrą zabawę osób niepełnosprawnych. Jest to więc na pewno dobry pomysł dla grup składających się ze zróżnicowanych osób – zorganizowanych wycieczek, rodzin, czy odwiedzających Pieniny grup znajomych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W czasie spływów po Dunajcu najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Dunajec może nie jest wyjątkowo rwącą i niebezpieczną rzeką, ale ma swój charakter i potrafi być wymagający. Dlatego też uczestnicy spływów raftingowych nie powinni wyruszać nieprzygotowani. Nie oznacza to bynajmniej, że spływy dostępne są wyłącznie dla osób z doświadczeniem. Wykwalifikowani instruktorzy udzielają każdorazowo wstępnego treningu, upewniając się jednocześnie, że wszyscy zrozumieli i przyswoili sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa na rzece. Jednocześnie osoby prowadzące spływ są przeszkolone w skutecznym reagowaniu w różnych sytuacjach, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie. Dzięki temu uczestnicy zabawy mogą skupić się na tym, co najważniejsze – wspaniałej przygodzie i podziwianiu zniewalających pienińskich widoków, które przyciągają na Dunajec turystów już od dziesiątek lat.

Sprzęt najwyższej jakości gwarancją udanego spływu

Oczywiście pozytywne nastawienie, umiejętności i obecność profesjonalnych instruktorów to za mało, by zapewnić wszystkim uczestnikom spływu raftingowego po Dunajcu całkowite bezpieczeństwo. Bardzo ważny jest też wysokie jakości, dokładanie sprawdzany przed każdym spływem sprzęt. Uczestnicy spływów na miejscu zaopatrywani są w cały, niezbędny podczas spływu ekwipunek. Używane do spływów pontony to produkty renomowanych firm, dzięki czemu charakteryzują się trwałością i wytrzymałością w każdych warunkach. Używany sprzęt jest przy tym regularnie serwisowany, a jego działanie sprawdzane przed każdym, kolejnym spływem. Dzięki temu turyści decydujący się na taką aktywność mogą mieć pewność, że na rzece nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, choć przygoda na rzece i majestatyczna uroda przełomu Dunajca z całą pewnością ich zaskoczą.