Drewniane schody – dlaczego warto?

16 schody bukowe_800x533

Rola schodów w budownictwie znacząco się zmieniła w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Jeszcze do niedawna traktowano je jako “zło konieczne”, wprowadzając je na siłę do ciasnych klatek schodowych. Na szczęście dużo się na tym polu zmieniło! Schody stały się bowiem pewną formą dekoracji, w której istotną rolę odgrywały one same, jak i powiązane z nimi dodatki.

Naturalny urok

Najważniejszą zaletą schodów drewnianych jest ich naturalne piękno i niezaprzeczalny urok. Warto jednak zaznaczyć, że “surowe” piękno drewnianych struktur to nie wszystko! Liczy się bowiem efekt, jaki przyniesie ich połączenie z wieloma innymi dodatkami, to jest punktowym oświetleniem, szklanymi lub metalowymi balustradami itd. Atutem drewna jest też możliwość wybierania spośród wielu jego rodzajów. Od strony kolorystycznej można postawić np. na efekt kontrastu, gdzie jasne drewno będzie połączone z ciemną aranżacją przestrzeni. Efekt ten z pewnością pogłębi specyficzne, punktowe oświetlenie, które wprowadzają do takiej aranżacji odrobinę tajemniczości i niezwykłości.

Funkcjonalność połączona z estetyką

Warto zaznaczyć, że zalety drewnianych schodów nie ograniczają się wcale do ich estetyki. Wręcz przeciwnie – są to konstrukcje o bogatym wymiarze funkcjonalnym. Nie zajmują one dużo miejsca, można je łatwo wpleść w praktycznie każdą aranżację, a także – co równie ważne – można je eksploatować przez dziesiątki lat! Faktem jest, że co jakiś czas należy je konserwować, ale za to “odwdzięczą się” one niesamowitą wręcz niezawodnością. Na uwagę zasługuje również fakt, że schody z drewna są niezwykle przyjemne w dotyku. Warto też zaznaczyć, że charakteryzują się one wysokim poziomem bezpieczeństwa, a to głównie ze względu na specyficzną fakturę drewnianej powierzchni.

Optymalizacja potrzeb

Sama decyzja o zakupie schodów z drewna to nie wszystko. Trzeba bowiem wiedzieć, jakie schody wybrać, aby taka inwestycja miała sens. Dużo zależy tu od tego, kto będzie je użytkował. Jeśli będzie to duża rodzina z małymi dziećmi, to najlepszym rozwiązaniem pozostaną dwubiegunowe i zabudowane schody drewniane. To samo dotyczy rodzin, w skład których wchodzą osoby starsze lub z ograniczonymi zdolnościami do poruszania się. Z kolei z punktu widzenia jedynie osób dorosłych, dobrym rozwiązaniem będą schody skręcane, które są zaprojektowane na planie okręgu.

Podsumowując, schody drewniane mają mnóstwo zalet, dlatego z pewnością warto wykorzystać ich niezwykły potencjał aranżacyjny i funkcjonalny. Odtąd korzystanie z nich stanie się prawdziwą przyjemnością.

Schody drewniane Warszawa
https://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane-warszawa
ul. Zielona 84
23-400 Biłgoraj
drewdom@drewdom.com.pl