6 Porad Dotyczących Bezpiecznej Jazdy

auto-239581_1280

Na drodze ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom wewnątrz pojazdu jak I osobom w pobliżu, zachowując czujność i uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie.

W tym artykule dzielimy się z Tobą wskazówkami dotyczącymi tego jak kierowca powinien się zachować na drodze.

1. Dostosuj jazdę do pogody

Pogoda i warunki gruntowe są ważnymi czynnikami dla bezpiecznej jazdy. Warunki pogodowe mogą wpływać na widoczność, czas hamowania, natężenie ruchu i inne aspekty, które mogą oznaczać zwiększone ryzyko na drodze.

W niesprzyjających warunkach pogodowych lub złych warunkach drogowych zwolnij, zwiększ bezpieczną odległość od innych pojazdów, pozostań widoczny i bądź szczególnie czujny.

2. Jeśli prowadzisz samochód, nie pij

Z pewnością nie pierwszy raz czytasz to zdanie. Alkohol i substancje odurzające powodują utratę czujności, zmniejszenie odruchów, wydłużony czas reakcji, zakłócenie zdolności sensorycznych i niższą odporność na zmęczenie.

Są to niektóre z czynników, które sprawiają, że jazda pod wpływem tych substancji stanowi zagrożenie dla ciebie, twoich opiekunów i innych kierowców, więc skorzystaj z alternatywy, takiej jak podróż autostopem do członka rodziny lub przyjaciela, złapanie taksówki lub pozostanie w samochodzie.

3. Uwaga dla dzieci

Bezpieczeństwo na drodze jest zawsze ważne, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, musisz być podwójnie świadomy.

Z jednej strony, jeśli masz dzieci w samochodzie, zawsze noś je z odpowiednimi mechanizmami ochronnymi. Z drugiej strony, podczas jazdy w miastach, zawsze jest strojony, szczególnie w pobliżu szkół, parków lub innych miejsc o silnym napływie dzieci – jako piesi, dzieci są nieprzewidywalne.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych części do opieki, sprawdź: sklep internetowy z częściami samochodowymi Rexbo.pl.

4. Nie używaj telefonu komórkowego podczas jazdy

Używanie telefonu komórkowego podczas jazdy zmniejsza czujność i czas koncentracji, wydłuża czas reakcji o około 50% i zwiększa prawdopodobieństwo wypadku o 4%.

Aby uniknąć chęci zobaczenia telefonu, zachowaj spokój podczas jazdy. Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczne dotarcie do celu.

5. Uwaga na zmęczenie

pomoc drogowa A2Jeśli wybierasz się w długą podróż, odpocznij na długo przed rozpoczęciem podróży.

Podczas podróży utrzymuj dobrą wentylację pojazdu i rób regularne przerwy co 2-3 godziny na poczęstunek, tankowanie pojazdu lub nawet przespanie się, jeśli czujesz się zmęczony.

6. Przestrzegaj ograniczeń prędkości

Oprócz ograniczenia zużycia samochodu przestrzeganie ograniczeń prędkości pozwoli na większe bezpieczeństwo i przewidywalność podczas jazdy, zmniejszając ryzyko wypadków – i unikając mandatów za przekroczenie prędkości.