Zdobądź doświadczenie podczas studiów

element5-digital-jCIMcOpFHig-unsplash

Studia to bardzo ciekawy etap naszego życia. Czas nauki na uniwersytecie warto wykorzystać nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale tez doświadczenia.

Wiele osób tuż po studiach nie może znaleźć zatrudnienia w zawodzie, mimo dyplomu potwierdzającego zdobycie potrzebnych kwalifikacji. Przyczyna tego zjawiska jest zazwyczaj jedna – brak doświadczenia zawodowego. Chcąc uchronić się przed długotrwałym i frustrującym szukaniem pracy po ukończeniu studiów, warto zacząć zdobywać doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

Praca dodatkowa wieczorami lub weekendy

Praca dodatkowa podczas studiów przyda się nam z dwóch względów, nabędziemy dzięki niej doświadczenie potrzebne do szybszego znalezienia pracy po zdobyciu dyplomu, oraz podratujemy nasze finanse, odciążając rodziców. Oferty pracy dla studentów zazwyczaj dają możliwość zatrudnienia w elastycznych godzinach, dzięki czemu łatwo dopasujemy grafik do wykładów i ćwiczeń. W gorszej sytuacji są osoby studiujące na dwóch kierunkach. Większa ilość zajęć na uniwersytecie sprawia, że jedynym wyjściem jest dla nas praca weekendowa. Oferty pracy weekendowej znajdziemy w internecie, warto posiłkować się portalem pracuj.pl, zamieszczającym ciekawe propozycje zatrudnienia. Mając do dyspozycji jedynie wolne weekendy, możemy liczyć głównie na zatrudnienie w branży gastronomicznej, co z kolei wymaga od nas książeczki sanepid z aktualnymi badaniami. Doświadczanie w trakcie studiów zdobędziemy również, udzielając się społecznie, lub pracując w wolontariacie. Podczas edukacji na uniwersytecie warto zawierać nowe znajomości, które w przyszłości mogą okazać się przydatne podczas szukania pracy.